Minareettien huudot.

Ne sisältävät aina suoria lainauksia Koraanista.

Turistit kuuntelevat typerästi hymyillen näitä 5 kertaa päivässä. Huudot kehoittavat tappamaan vääräuskoiset.
142291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kukaan ei ole tuota julkituonut täällä ennen.
On kannaltamme paradoksi että kauppiaat hymyilevät kun nuo huudot raikuvat.
On myös totta etteivät minareettien rääynnät sisällä mitään rakkauden sanomia.

Äänestä
  • Tosin paikalliset eivät niitä ymmärrä, kun ne ovat arabiaksi eivätkä turkiksi. Mutta pääasiahan on , että teillä apukoululaisilla riittää ajanvietettä.

    Äänestä

Arabiaa opiskelee toisena kielenään 1 000 000 000 ihmistä maailmassa ja on Turkissä hyvin yleinen.
Kyllä Turkkilaiset ymmärtävät oikein hyvin minareettien mölinät.

Äänestä
  • Höpöhöpö, ei juuri kukaan ymmärrä.

    Äänestä

Soini on maanpetturi ja saisi painua helvettiin maastamme niinkuin kaikki elintason perässä täällä loisivat islamistitkin.

Äänestä
  • Voit siirtyä persupalstalle arvostelemaan Soinia ja maahanmuuttopolitiikkaa. Täällä keskustellaan Alanyan iloista ja suruista.

    Äänestä

  • Minareetista tuleva mölinä on kutsu rukoukseen, ei siinä kehoiteta mihinkään tappamiseen.

    Äänestä

  • Islamistit eivät mitään muuta ajattelekaan kuin vääräuskoisten tappamisia.
    Oikein kivasti siinä ovat nyt onnistuneetkin.

    Äänestä

  • entykkää kirjoitti:

    Minareetista tuleva mölinä on kutsu rukoukseen, ei siinä kehoiteta mihinkään tappamiseen.

    Ja on aina sama. Useimmissa paikoissa tulee nauhalta.

    Äänestä

Koraanissa ei käsketä tappamaan vääräuskoisia, vaan koraanissa sanotaan että yhdenkin ihmisen tappaminen vastaa koko kansakunnan murhaa. Mikään uskonto ei suvaitse toisen ihmisen tappamista.

Äänestä
  • Tyypillinen globaalimarxilaisen typerä väite.

    Islamin eräitä pääsanomia on että vääruskoiset kansat on alistettava islamille ja maksamaan näille veroa.
    Muussa tapauksessa heidät on teurastettava.
    Lue Koraanisi.

    Äänestä

  • Terve Teuvo, sahasi on yhä yhtä tylsä kuin ennenkin.

    Äänestä

  • SelevätSävelet kirjoitti:

    Tyypillinen globaalimarxilaisen typerä väite.

    Islamin eräitä pääsanomia on että vääruskoiset kansat on alistettava islamille ja maksamaan näille veroa.
    Muussa tapauksessa heidät on teurastettava.
    Lue Koraanisi.

    Alkuaan islamin nopea leviäminen perustui juuri tuohon periaatteeseen eikä se periaate ole muuttunut.
    Vääräuskoisten vaihtoehdot olivat.
    - Käänny muslimiksi!
    - Alistu, palvele ja maksa veroa!
    - Jos noista vaihtoehdoista ei kumpikaan kelpaa niin taistele, voita tai kuole.

    Väkivallan edessä oli helppo valita.
    Esimerkiksi ottomaanien valtakunnassa oli erittäin huomattavissa viroissa käännynnäisiä.
    Islamiin kääntyminen antoi etuoikeuksia ja kaikki mahdollisuudet menestymiseen.

    Äänestä

Errdogan ajaa maataan kohti aikaa jolloin sharia- lait ajavat kaiken inhimillisyyden yli.
Silloin ei vääräuskoisen ole hyvä olla maassa.
Paetkaa kun se vielä on mahdollista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


OihHyväJumalani kirjoitti:

Ne sisältävät aina suoria lainauksia Koraanista.

Turistit kuuntelevat typerästi hymyillen näitä 5 kertaa päivässä. Huudot kehoittavat tappamaan vääräuskoiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu