Toimintaterapeutin pääsykoe 2017 oamk

Moikka pääsykokeissa olleet! Minkälaisia terveyttä- ja hyvinvointia edistäviä asioita keksittä kuvista? Meillä lähti jutut mielestäni vähän ohi aiheen😬
2295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Millainen kirjallinen osio teillä oli? Etukäteenhän piti kirjoittaa se ennakkotehtävä. Itse kävin tekemässä Metropolian kokeen mutta olin varautunut myös tulee Ouluun jos kutsu käy. 😊

Äänestä

Siinä ryhmässä missä minä olin, unohtivat kaikki muut varsinaisen tehtävänannon ja kertoilivat vain mitä kuvassa on. Itse koitin parhaani mukaan kertoa mitä syrjäytynyt tarvitsee... Saapa nähdä miten meni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hemppuliini kirjoitti:

Moikka pääsykokeissa olleet! Minkälaisia terveyttä- ja hyvinvointia edistäviä asioita keksittä kuvista? Meillä lähti jutut mielestäni vähän ohi aiheen😬

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu