Kun Lähi-Itäläinen, somali tms. tekee rikoksen, media vaikenee, hyssyttelee tai välttää julkaisemasta etnistä taustaa. Kun suomalainen tekee rikoksen, mitään ei säästellä. Kun suomalaiset torjuu siirtolaisten hyökkäyksen, media kirjoittaa, kuinka suomalaiset on raa'asti ja julmasti hyökännyt ahdistuneiden sotaa ja köyhyyttä pakenevien kimppuun.
Tällainen kaksinaismoralistinen journalismi näkyy ja kuuluu kauas, mutta media ei näytä välittävän, vaikka sahaakin omaa oksaansa. Helpotan kyllä sitä tuomalla oman sahani mukaan.
Mihin katosi rehellisyys?
jättikokoinen.metsuri
1
224
Vastaukset 1
- tervasheikki
Jos on tavallinen suomalainen veronmaksaja ja tekee omat työnsä ja velvoittensa esimerkillisesti, niin tällä hetkellä tämä henkilö Suomessa on kaikista huonoimmassa arvoasteikossa. Sellaista on ollut demareiden ,vihreiden, vasemmistoliiton, rkp:n ja nykyisin hallituspuolueiden linja. Ei ole hurraamista poliitikkojen tekemisistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791366
- 851263
- 1021003
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7546Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512