Tahdon kertoa tämän tarinani, joka alkoi siitä kun tämä tuttu chat oli rikki. Menin uteliaana täälläkin mainittuun kilpailevaan chattiin. Aluksi kaikki oli outoa mutta pian huomasin juttelevani erään todella ihastuttavan henkilön kanssa, ensin siinä yleisellä ruudulla mutta sitten jo kahdenkeskisesti. Luultavasti oudosta ja poikkeavasta tilanteesta johtuen olimme rohkeita, ja aivan kuin yhdestä suusta totesimme että ystävyytemme tulisi saada kasvaa ilman chat-ikkunan kahleita.
Sanoinkin leikkisästi: hankitaanko elämä chatin ulkopuolelta?
Hän kysyi varovasti: tarkoitatko yhteinen elämä?
Kun olin käsittänyt että meillä ei kummallakaan ollut kahleita tai rikottavia lupauksia tahoillamme uskalsin sanoa: se olisi mukavaa!
Hän vastasi: hankitaan vain mutta hankin meille myös liput Savonlinnan oopperajuhlille!
Ja nyt teemmekin jo yhteisiä kesäsuunnitelmia, puhumattakaan yhteisestä syysmatkasta Venetsiaan, jota kaavailemme tapahtuvaksi ennenkuin turistikausi siellä kokonaan päättyy.
Ja kyllä! Olemme jo tavanneet In Real Life ja kyllä tunnen että meillä on romanttista kemiaa!
Voitteko kuvitella millainen onni voi odottaa kun sille vain uskaltaa antaa tilaisuuden!?
Me uskalsimme - yhteinen elämä on meidän!
Ajatella! Eli tarina yhteisen elämän hankinnasta
Livet.är.fint
5
209
Vastaukset
- mainoskielto
Olip aika kelvoton mainos , suorastaan surkea .
- kateus
Kateellisen puhetta ,jos joku kertoo mitä hyvää hänelle on tapahtunut chatissa:) Ihana asia Onnea!
- kateus2
Kaikilla on kateutensa jopa sinulla kateus.
- inka.kade
Kademielisyyskin on mielipide! :)
- inka.kade
inkku tuli tänne kadettaan ,trollin tuntee jo kaukaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712973
- 462574
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322235- 792138
- 951956
- 321712
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil201222