halukkuuttaan, ja tietävät, että se saattaisi heikentää omaa haluttavuutta vakavaan suhteeseen, jos kevyet suhteet paljastuisivat. Siksi he pidättyvät kaikesta arveluttavasta, mutta jos "tarpeeksi hyvä" sattuu kohdalle, niin saattavat kokeilla kepillä jäätä ja ehkä sortuakin, koska muutamat hetket tosi hyvän kanssa kompensoivat mahdollisen häpeän ja myöhemmän kelpaamattomuuden. Siksi, että viisi minuuttia tosi hyvän kanssa on parempi kuin viisi vuotta ei niin hyvän kanssa. Jollekin olisi kuitenkin hyvä menettää se. Luonnollisesti jollekin hyvälle. Tämä saattaisi päteä vain laatulihaan. Sellaiseen, joka tietää tasonsa, ja on älykäs. Ja moraalinen. Ja uskollinen. Ja täysin vilpitön ihanuus.
Ehkä jotkut häpeää omaa
Aprikointeja
6246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei siinä kyllä ole mitään häpeämistä jos oikein rakkaudella osoittaa oman halukkuutensa.
Ja antaumuksella antaa kehonsa rakastetulleen rakastettavaksi..
En ikinä onnistu missään silleen kuten haluan.
Täh.......
Aloittaja on pitkässä parisuhteessa ollessaan pettänyt kumppaniaan ja häpeää asiaa. Murehtii nyt, ettei kelpaisi "ihanuudelle".
Tuntemani vahvan seksuaalivietin omaavat henkilöt eivät sillä kehuskele. Ei johdu häpeästä vaan siitä että he löytävät haluamansa seuraa muutenkin eikä tarvitse hätistellä ei-toivottuja vonkaajia pois kun pitää matalaa profiilia.
Laatuliha? Oikeesti, puhutaanko täällä lehmistä vai ihmisistä?
Omalla kohdalla olen hävennyt korkean tason seksuualiviettiäni. Huumorilla saatan asiaan tuoda esille jollekin kiinnostavalle, mutta siinäkin on vaarana että tulee ymmärretyksi väärin.