Ammattiin sopivat luonteet

Narsistinen ja huomionhakuinen persoona sopii malliksi, tai mallintöihin. Myöskin näyttelijäksi. Paranoidinen luonne vartijaksi, poliisiksi ja myymäläetsiväksi. Epäsosiaalinen persoona taistelemaan epäkohtia vastaan tai lievemmissä tapauksissa marssimaan aatteensa puolesta. Pakkoneuroottinen luonne kirjanpitäjäksi. Listaa voisi joku toinen jatkaa.
10269
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Epävakaa metsänvartijaksi kansallispuiston autioimpaan kolkkaan jossa ei todistetusti ole käynyt ihmisiä viimeiseen sataan vuoteen.

Äänestä

Paranoidinen turvallisuusalalle? Itse kuvittelisin että se on juuri päinvastainen ala mikä sopii vainoharhaiselle. Ovat liian pelokkaita.

Äänestä

Narsistit johtajiksi (niinkuin ovatkin).

Äänestä

Psykopaatit psykiatreiksi tai uskonnollisten lahkojen johtohenkilöiksi.

Äänestä

utelias kyylä tarkistamaan maatiloja että noutattavatko tukiehtoja

Äänestä

Borderline omakohtaisesti voin sanoa sopivani projektitöihin. Jos tulee epäkohtia ja viivästyksiä mennään tuhatta ja sataa raivolla takaisin aikatauluun

Äänestä

Hypomaanikko myyjäksi, puhelin tai vakuutusmyyjäksi etenkin. Psykopaattinen noille työnjohtajaksi.

Äänestä

Minä en mihinkää =)
Liian villi virastoon, liian pehmeä palkkasoturiksi, vähän tunteeton ja puhumaton hoitoalalle, epäsosiaalinen poliitikoksi, tyhmä tohtoriksi, liian pöhkö päivätöihin.

Äänestä

Narsisti ei todellakaan sovi mallintöihin, sillä mallin täytyy todellisuudessa olla kuvauksissa tottelevainen ja mennä vaikka solmuun jos niin vaaditaan.
Narsisteja on tutkitustikin bisneksessä, toimitusjohtajina, ja muuten pomoina. Bisneksessä täytyy olla häikäilemätön, piittaamatonkin ja sehän sopii narskulle.

Äänestä

"""""""""""""""""""""Narsisti ei todellakaan sovi mallintöihin, sillä mallin täytyy todellisuudessa olla kuvauksissa tottelevainen ja mennä vaikka solmuun jos niin vaaditaan.
Narsisteja on tutkitustikin bisneksessä, toimitusjohtajina, ja muuten pomoina. Bisneksessä täytyy olla häikäilemätön, piittaamatonkin ja sehän sopii narskulle. """"""""""""""""""""
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Narsistille sopii nimenomaan mallinaolo. Pakko sopeutua niin ei ala pompottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mattttinen kirjoitti:

Narsistinen ja huomionhakuinen persoona sopii malliksi, tai mallintöihin. Myöskin näyttelijäksi. Paranoidinen luonne vartijaksi, poliisiksi ja myymäläetsiväksi. Epäsosiaalinen persoona taistelemaan epäkohtia vastaan tai lievemmissä tapauksissa marssimaan aatteensa puolesta. Pakkoneuroottinen luonne kirjanpitäjäksi. Listaa voisi joku toinen jatkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu