Aarnio joko avotalossa jos niin missä

Tietääkö-Kukaan

Aarnion kerrotaan olevan jo avotalossa, pitääköhän paikkansa?

7

385

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sattuu.päähän

      Teidän leikinlaskunne... tosiaan tärähti konttiin. Saapa nähdä toipuuko "merensinisyydestä" vielä kontistakin.

    • Makaa-Kuten-Petaa

      Silloin kun Jartsa uhrasi syyttömiä saadakseen työ rauhan ei hän tullut ajateleeksi että ahneella on paskanen loppu kuten sanan laskussakin sanotaan ja niin päätyi ylimielinen ja uljas herran elkeet itseleen ominut plösposki sinne minne muita oli kärrännyt vuosi kymmenet. ajateleekohan nyt mitä oli tullut tehneeksi ja kuinka monen perheen elämän suistanut raiteiltaan monin tavoin ja ainakaan huumeitten massa maahan tuonti ei ollut kelekkään hyväksi.

      Uhkailuja kiristyksiä valehtelua mustamaalaamista manipulointia ja kaikkea mahdollista.
      No nytköhän sitten avotaloon saamaan erityis kohtelua ..eikös hännelle kuuluis jr merkintä? yhteyksiähän oli ja on.. se ei liene epäselvää kelekkään luku taitoiselle.
      joten ei avotaloon, koskaan.

    • taramasalataan

      Pyöriikö se kuitenkin?

    • Mikään_kiire_poies

      Kuulemma vetää "nopeita vissyjä" pahvihousujen kanssa...

    • rohkenisin.ajatella

      Kyllä pitää paikkansa.
      Hänellä on näin kesäisin ikkuna auki Vantaan vankilan avolisko-osastolla, nääs hikoilee kuin porsas kuulustelulamppujen kajossa.
      Että tavallaan avotalossa on.
      Mitä tulee oikeisiin avotaloihin, niihin aarnio ei mene ei joudu, ellei liskolaisille RiSeV perusta omaa sellaista?
      Aarniolla lie 4 vuotta jäljellä omaansa yliopistoa.

      • 12345654321

        Miksi Aarnio on ajatuksissasi?
        Ketä se hyödyttää, sinua itseäsikö?


    • Pniinkup

      En vaan usko aarnion syyllisyyteen. Uskon hänen olevan lavastetun tähän vyyhteen. En ainakaan itse hautaisi rahoja maahan pihalleni. En tekisi niin tökeröjä juttuja kuin mistä hänet on tuomittu. Naiset on tässä tuomion takana. Akkamaista touhua.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      320
      1214
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1019
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 71
      764
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    Aihe