Aarnion kerrotaan olevan jo avotalossa, pitääköhän paikkansa?
Aarnio joko avotalossa jos niin missä
7
460
Vastaukset
- sattuu.päähän
Teidän leikinlaskunne... tosiaan tärähti konttiin. Saapa nähdä toipuuko "merensinisyydestä" vielä kontistakin.
- Makaa-Kuten-Petaa
Silloin kun Jartsa uhrasi syyttömiä saadakseen työ rauhan ei hän tullut ajateleeksi että ahneella on paskanen loppu kuten sanan laskussakin sanotaan ja niin päätyi ylimielinen ja uljas herran elkeet itseleen ominut plösposki sinne minne muita oli kärrännyt vuosi kymmenet. ajateleekohan nyt mitä oli tullut tehneeksi ja kuinka monen perheen elämän suistanut raiteiltaan monin tavoin ja ainakaan huumeitten massa maahan tuonti ei ollut kelekkään hyväksi.
Uhkailuja kiristyksiä valehtelua mustamaalaamista manipulointia ja kaikkea mahdollista.
No nytköhän sitten avotaloon saamaan erityis kohtelua ..eikös hännelle kuuluis jr merkintä? yhteyksiähän oli ja on.. se ei liene epäselvää kelekkään luku taitoiselle.
joten ei avotaloon, koskaan. - taramasalataan
Pyöriikö se kuitenkin?
- Mikään_kiire_poies
Kuulemma vetää "nopeita vissyjä" pahvihousujen kanssa...
- rohkenisin.ajatella
Kyllä pitää paikkansa.
Hänellä on näin kesäisin ikkuna auki Vantaan vankilan avolisko-osastolla, nääs hikoilee kuin porsas kuulustelulamppujen kajossa.
Että tavallaan avotalossa on.
Mitä tulee oikeisiin avotaloihin, niihin aarnio ei mene ei joudu, ellei liskolaisille RiSeV perusta omaa sellaista?
Aarniolla lie 4 vuotta jäljellä omaansa yliopistoa.- 12345654321
Miksi Aarnio on ajatuksissasi?
Ketä se hyödyttää, sinua itseäsikö?
- Pniinkup
En vaan usko aarnion syyllisyyteen. Uskon hänen olevan lavastetun tähän vyyhteen. En ainakaan itse hautaisi rahoja maahan pihalleni. En tekisi niin tökeröjä juttuja kuin mistä hänet on tuomittu. Naiset on tässä tuomion takana. Akkamaista touhua.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1562919Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2842610Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.671740Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e431628Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221266
- 1101194
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141134Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3381037