Puukkosaha

Poikkipinoon

Miten kestää halpis puukkosahat?pitäs mökillä katkoa pari putkea,eikä viitsis ostaa kallista sahaa hyllyyn.

4

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Likolahti

      Minulla on kestänyt 40€ löytötavaratalon puukkosaha 2vuotta satunnaisessa käytössä

    • hevonsontaako

      Kyllähän saha kestää, mutta ne terät ovat jotain hevon p... kuin takavuosien lasten työkaluista otettuja, siis tylsiä ja kun on karkaistuja piikkejä, niin vaikea terottaakkin, puuterälläkään ei kannata koittaa lautaa halki, savu vaan nousee.
      Yleisesti ottaen kaikki työkalut ovat nykyisin TYLSIÄ, enkä tiedä mistä niitä teräviä yleensä saakaan.

    • Ihanhyviäneon

      Laatuheittoja noissa halpiksissa on paljon. Jos hyvän saat kaupasta niin toimiihan se. Tyhjän arvan osuessa kohdalle takuu sitten pelastaa. Teriin kannattaa panostaa jos on vähänkään työläämpi homma. Niitä hyllyn halvimpia ei kannata ostaa.

      Kaivoin aikanaan kaksi omenapuun kantoa ylös pätkimällä juuret halpasahalla. Olihan homma, kone kävi välillä niin kuumana ettei käsin kärsinyt koskea. Vaan hyvin toimi ja toimii vieläkin.

    • Porno-Jalmari

      Käytä rautasahaa toope.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2502
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      301
      2113
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      24
      1890
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1625
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      24
      1485
    6. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      42
      1433
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1376
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1349
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1305
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1076
    Aihe