Hoito, kahdessa taimen latauksessa ruskeita kerkkoja? Muut taimet vihreitä kauttaaltaan. Missä vika?
Vastaukset 3
- Arvelen
Olisiko päässyt kuivumaan juuriltaan.
- poltinkarva
Paakkutaimet kuivut todella helposti. Auttaisi, jos edes ottaisi mahdollisen verkon pois juurien ympäriltä ja vähän levittelisi juuria. Ensimmäiset pari vuotta kannattaa kastella ahkerasti.
- sepupu
ne 'kerkot' on juurikin niitä kerkkoja....tuijat tekee niitä eri vuosina eri määriä. Välillä vaikuttaa jotta olisi kuivuneet, mutta ne on vain niitä kerkkoja jotka aikanaan karisee.Tuijat pitää peittää kevyesti useana keväänä ennenkuin alkavat selvitä omillaan, aurinko keväällä on niitten vihollinen, kun maa on jäässä ja latvat/kokonaankin on aurinkoisessa paikassa, silloin palavat.Varjossa ei tuota huolta ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487