Miksi te Noustelaiset olette niin katkeria ja ilkeitä Maskulaisille?
Mitä pahaa ne ovat teille tehneet?
miksi?....
8
2320
Vastaukset 8
- Pahuuden_miekka
Vihamielisyys johtaa suurensa keskiajalle jolloin käyntiin Marskinkapina ja tämän seurauksena Nousiainen menetti osiaan Maskulle josta Noustelaiset ovat edelleen katkeria.
- Ylpeyttä
Maskulaiset ovat jotenkin niin ylpeitä ja omahyväisiä ihmisiä että se ottaa meitä Noustelaisia päähän.
- Noustesse
Siel Maskuss asuu mustlaissii nii ehk me Noustelaist olla väh katellissi ku meil ei oo tollast kultturi tääl.
- MaskuKatajaz
Maskulaiset ovat harvinaisen ärsyttäviä ihmisiä, ja mielestäni koko rivieran saisi polttaa.
- KALUsteeton
Onko Nousiaisten kaupunki isompi kuin maskun kaupunki?
- MoissioRulesOK
Huokaus, kirjoittakaa edes noustelainen ja maskulainen, Nousiainen ja Masku jne. Ja vastaus kysymykseen: Maskulaiset eivät ikinä ole olleet yhtään mitään! :D
- Anonyymi
Masku on helposti paskin asia minkä maapallo on joutunut ottamaan osakseen pitkän historiansa aikana.
- Anonyymi
Nousiaista ei edes muistaisi ellei aina välillä sieltä päin tulisi kaamea sianpaskan lemu.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560