En tiiä miten tämän sais pois mielestä, mutta otin eilen kaksi erilaista essoa, ja vaikutuksen alaisena ollessani näkökenttäni hämärtyi useasti. Ja nyt sitten kuumottelen että onko tällä jotain vaarallisia sivuvaikutuksia, vai olenko vain turhaan huolissani. Voisiko joku tietävä auttaa.
Onko syytä huolestua
Aqua55
5181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ekstaasilla on lieviä psykedeelisiä vaikutuksia. Lamput saattaa vaihtaa väriä, tanssia villisti ja seinä laineilla musiikin tahtin. Värit näyttävät hiukan tummemmilta kuin normaalisti.
Ei siitä mitään jälkivaikutuksia tule, jos niitä ei ole jo ilmennyt. Ekstaasi kuuluu amfetamiineihin ja vesiliukoisina ne poistuvat elimistöstä 2-3 päivässä.
Toki essoihin saatetaan sotkea melkein mitä tahana. Yleensä niissä on MDMA:n lisäksi piriä, mutta myös tutkareitakin voi olla jatkeena.
Kaman vetämisessä on AINA mukana omat terveydelliset riskinsä. Osittain sen takia se on laitonta. Et voi käyttää päihteitä ilman (mahdollisia) haittavaikutuksia. Paskat jutut tulevat siis mukana, halusit tai et.
Jos haitallisuutta ja riskiä käytettäisiin perusteena päihteiden juridiselle asemalle, silloin ne olisivat nimenomaan laillisia.
Lähde jo lääkäriin.
Voimakkaammilla annoksilla mdma vaikuttaa juurikin noin,näkökenttä hämärtyy ja silmät vetää omia ratojaan.