Moniko rasse sai valkolakin Lieksassa?

Tuskinpa se lakki pysyisikään natsin nahkakuulassa.
25322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ei oikeesti kanata, kun kaikki manimme syyvetään näihin killutimiensa jettimille, suomi ja lieksa siinä samassa on toivottomassa ruakinta höpössö, velekaa otetaan valtio ja näitä ruakitaan.

MITÄS SIINÄ TIET SITTEN

Äänestä

Kanata höpössö jettimille! Ruakitaan killuttimiensa kanata valtio. Manimme on höpössö ja samassa toivottomassa höpössä velekaa kanata ruakitaan.

Äänestä

En saanu vakolakia, vaika uritin. joka ainesta tuli hulatu.

Äänestä

Mitenkäs muuten nämä paremmin ansaitsevat lomalaiset, ovatkos pukanneet lisääntyvvää jälkeä huolletavaksemme ja paremmin osuuksin mitä kantaväestö liekan kulmille, vetasevat ns. maton pois kantaväen alta röyhistellen oikeuksillaan näissä jonotuspaikoissakin...

kaukana edellä kantaväestä jo ovat

Äänestä

Älä aloittaja huolestu, niin paljon viisasta väkeä on virrannut kaupunkiimme, että tulee vaikka rakettitehdas, niin inssipopulaatiossa löytyy järjen jättiläisiä. Muuten, et taida rikinkeksijä olla?

Äänestä

Lieksassa kun ei ole rasistinatseja.Muutoin kuin suvakkien riveissä.

Äänestä

Homoja ainakin piisaa

Äänestä

Tanskan+integraatioministeri+Vasemmistopuolueen+Inger+Støjberg+jyrisee,+että+tanskalaiset+integraatioasiantuntijat+ovat+tietoisesti+valehdelleet+Tanskaan+tulevien+syyrialaispakolaisten+taustoista.+Støjberg+kohdistaa+kritiikkinsä+yliopistojen+professoreita+ja+muita+politiikkoja+kohtaan,+jotka+ovat+vuosia+vakuuttaneet,+että+syyrialaisilla+turvapaikanhakijoilla+on+korkea+koulutustausta.Uusi+Rockwool-säätiön+tekemä+tutkimus+on+osoittanut,+että+vain+noin+5+%+Syyriasta+tulleista+on+suorittanut+jonkinlaisen+sellaisen+korkeakoulututkinnon,+jota+voidaan+jollain+tapaa+verrata+tanskalaisiin+korkeakouluopintoihin.+Vain+kolmella+sadasta+syyrialaisesta+on+ylemmän+korkeakoulutason+tutkinto.Inger+Støjberg+kertoo:–+Monet+tanskalaiset+keskustelijat,+yliopistoprofessorit+ja+erilaiset+integraation+asiantuntijat+ovat+antaneet+aivan+liian+ruusuisen+kuvan,+joka+ei+yksinkertaisesti+vastaa+totuutta+millään+tavalla.Ministeri+kertoo,+että+keskustelu+on+ollut+hyvin+tunteisiin+vetoavaa+ja+monien+on+ollut+vaikea+pitäytyä+tosiasioissa.–+Tanskaan+tulleet+ei-länsimaiset+tulijat+ovat+maksaneet+vuosittain+33+miljardia+Tanskan+kruunua+(4,4+miljardia+euroa).https://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjtkrvO27XUAhUrD5oKHQdFALgQFggnMAA&url=https://www.kansalainen.fi/21171-2/&usg=AFQjCNFzVf1x35GghLzZIuPg0HfXf-YbQA&sig2=PQ_pEC0YqA8gFaoGBcPXxA

Äänestä

Ylioppilailla on hyvä yleissivistys. Siksi he eivät ole rasisteja.

2Äänestä
  • Olet ollut rehellinen nimimerkkiäsi valitessa.Onko ryhmänne saanut paljon palautetta ? :P

    Äänestä

  • "Magomedin perhe asui aikaisemmin Venäjän federaatioon kuuluvassa Dagestanin tasavallassa".

    Suomessa on hyvin paljon venäläisiä tai entisen Neuvostoliiton alueelta muuttaneita kansalaisia, jotka ovat suorittaneet sekä ylioppilastutkinnon että korkeakoulutukinnon. Heitä löytyy Lieksastakin. He eivät ole tulleet pakolaisina, vaan muuttaneet ihan normaalisti Suomeen opiskelemaan ja työntekoon.

    Tällä hetkellä Suomessa on yli 60 000 venäjänkielistä kansalaista. Äidinkielenään somalia puhuvia oli vain alle 20 000 kansalaista.

    1Äänestä

  • No rasseilta ei onnistu,,,mutta mites somaleilta? Koneinsinööreiltä?

    Äänestä

Aika moni!
Kävivät kiitoksena jättämässä kukat ISÄNMAAN puolesta kaatuneille... niille jotka eivät lähteneet mamuiksi vaan jaivät puolustamaan omaa kotimaataan että minäkin voisin vapaassa kotimaassa elää ja kouluttautua.

Äänestä
  • Kyllä naurattaa nämä pseudoisänmallisen rassen harhat! Oikein kunnon maalaistollo! :D :D :D

    Äänestä

  • Haahahhhaaaaaaaaaaa kirjoitti:

    Kyllä naurattaa nämä pseudoisänmallisen rassen harhat! Oikein kunnon maalaistollo! :D :D :D

    Kiva että luit.
    Mutta tuo maalaistollo pikkasen satutti?
    No meitä on moneksi,
    Aivan sama nautikkaa islameista ja muslimeista siellä kaupungissa.
    Sitä saa mitä tilaa!

    Äänestä

Jos ketjun aloittaja viitsi tutkia ja lukea suomen sota historiaa ja pikkasen miettiä,mistä kirjoittaa!
Tajuatko?
Helvetin paska :Jos ei ukki ja mummo olisi tehty sitä ja tätä sinunkin siittäneet iskä ja äiti ei olisi tästä maasta.ja mamut hakisivat turvapaikkaaa venäjältä.

Äänestä

Onneksi edes "vielä" perinteisin menoin tämäkin juhla suoritetaan!

Äänestä

Minu ei saata vakola kun minu kaiki tehtava hulatu. minu voi saata mustalaki ku minu oppi suomi kieli. minu tulla suomi vuosituhat vaihte. minu haluta menna lieka valtusto.

Äänestä
  • Eipä tällä suomen kielen taidolla taitaisi valkolakkia irrota. Somalitkin kirjoittavat parempaa suomea kuin rasse.

    Äänestä

Eivät rasset koskaan valkolakkia saa, hyvä jos peruskoulun jotenkin läpi

Äänestä

Eiväthän rasset kehtaa edes töitä kytätä

Äänestä
  • Eihän ne ehdi , kun aika kuluu rasmusrhc-somessa rakuttaessa.Tai kyltit kainalossa harjoittamassa minuutin hiljaisuutta mölyten. Sitä parempaa meininkiä?

    Äänestä

Miten rasse voisi valkolakin saada kun pitää peräkammarissa piileskellä?

Äänestä
  • Suvakki on taas jostakin kiihoittunut, kun piti alkaa omaa väkeä haukkumaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


rassella-ei-älliä kirjoitti:

Tuskinpa se lakki pysyisikään natsin nahkakuulassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu