Miten kokoomus voi olla koko maan suosituin puolue?? Eihän se tue kuin rikkaita ja antavat heille oikeuden veronkiertoon tavallisen kansan kustannuksella. Tulevaisuudessa opiskelijat, työttömät ja keskituloiset maksavat aina vain enempi ja enempi veroina ja erilaisina tasaveroina. Miksi suomalainen lammaskansa hyväksyy tämän kaiken? Tuo maahanmuuttokin on kokoomusbisnestä, siten saadaan tavisten palkat alas ja herrojen palkat koko ajan vain paremmiksi.
kokoomushuono
7
226
Vastaukset
- Lapijoelt
Kokoomus on viime tutkimuksen mukaan maan suurin puolue. Kansalaiset uskovat Kokoomuksen kykyyn hoitaa maan asioita, eivätkä usko kirjoittamasi kaltaisiin juttuihin.
Katsoso kun tuollainen aivotuhu, jonka kirjoitit, jää ihan omaan arvoonsa, eikä siihen kukaan usko.- Kokomusuut
Selitäpä sitten miksi tavallisilta palkansaajilta leikataan ja herrojen palkat nousee 10 prosenttia vuodessa. Se on totuus ei uskon asia. Miksi veroparatiiseja ei tutkita ja hallintarekisteri otettiin käyttöön, jotta rikkaat saavat kiertää veroja. Olet kokomusu. Sua harmittaa, kun kaikki ei ole Kokoomuksen pillin mukaan tanssivia lampaita. Osa tajuaa tämän suuren sumutuksen, jolla kansan rahoja siirretään erilaisilla leikkauksilla rikkaille. Sisällissotaa odotellessa.
- Kokatee
Mua pierettää. Haisee kokoomus
- Kokkariiiii
Kokoomus on paska!
- 35783587
Kyllä 20 %:n kannatus on saatavissa rikkailtakin. Sitä paitsi ehkä moni suunnittelee ryhtyvänsä rikkaaksi ja äänestää ennakoivasti kokoomusta. Hurskaassa kurjuudessa piehtarointi alkaa siirtyä historiaan.
- Määääääää
Irtisanomissuoja pitää nostaa Saksan tasolle. Kaikki työntekijät omistajaksi firmaan samalla osuudella. Miksei tämä käy kokkareille. Tasaverot alas, progressiivisuutta enemmän kaikkiin maksuihin. Työttömien suoja osuus nostettava 1000e kuussa, näin SUomi nousee. Kulutus kasvaa, mitä alemmaksi tasaverot laitetaan. Miksi kokoomus myynyt valtionomaisuutta ulkomaisille pilkkahintaan. Esim sähkönsiirto caruna myytiin sijoittajille australiaan. Nyt ne nostaa hintoja 30 prosenttia. Suomessa kaikki ulkoistettu. Mitään omaa ei ole juurikaan. Siksi täällä työttömyyttä. Työttömyys lisääntynyt. Tuloksia vääristellään. Orjatyöläisiä ja päivärahalla opiskelijoita ei lasketa työttömiksi. Näillä keinoilla lammaskansa saadaan uskomaan työllisyyden parantumiseen, vaikka asia on toisin
- Lamppaanahka
Orjatyö pois. Lakkoja. Lammasmaisuutta on jo tarpeeksi tässä maassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem943146HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat732425Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k601424Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?901392Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696184865Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N309853Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.11845- 49785
Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s10777Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.
Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.142748