Sarjoina U18 ja aikuiset. Toivotaan, että Kouvola järjestää vielä Kymijokishiain perinteisesti nuoremmille.
Tampere/FJO
suomensuurinjunnukisa
5350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vahva arvaus: Ei järjestä
Vuoden paras junnukisa oli Kymijoki. Paljon ulkolaisia vastustajia ja isot sarjat. Todella harmi jos hyvä ja perinteikäs kisa lakkautetaan.
Viime vuonna oli tosi pienet sarjat ja vähän osallistujia. Suurimmassa U15 sarjassa osallistujia 14 kpl ja suurimmassa U13 sarjassa osallistujia 10 kpl. Oli viime vuonna ihan surkea kisa.
Vuoden paras junnukisa taitaa olla nykyjään Wekara Shiai.
Hyvään ajankohtaan osuva kilpailu, ja hyvällä sijainnilla. Toivotaan, että FJO Tampereella saa kaikki kotimaiset kilpailijat liikkeelle, ja järjestäjät onnistuvat houkuttelemaan paikalle myös ulkomaisia kisaajia. 200 kilpailijaa Suomesta ja 50 ulkomailta olisi jo kelpo startti uudelle FJO:lle.