Pelottaa liikaa

Pelokaslapsi

Moi! Oon 16v tyttö ja mua pelottaa ihan liikaa tällä hetkellä. Mulla on ollu vatsan turvotusta kohta 5kk ajan ja jonkinlaista painon tunnetta oikealla puolella alavatsaa....lisäksi viime aikoina on alkanut välillä vihloa lonkan ja vatsan seudulle. Mulle varattiin vihdoin lääkäri aika ,se pelottaa ja oon ihan paniikissa jos se olis syöpää. Mietin tätä kokoajan enkä pysty ajattelemaan mitään muuta. Mihinköhän muuhun nää oireet vois liittyä? Jos jollain on ollu samantyylisiä nii ois kiva kuulla ,pelottaa!!!!

2

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokutulehdus

      Tulehtunut umpisuoli? Joku naistentauteihin liittyvä tulehdus?
      Vatsan alueen syövät vaativat yleensä kehittyäkseen vuosikymmeniä ja ilmaantuvat yleensä vasta keski-iässä.
      Sen verran paikallinen oireisto, että syy varmasti löytyy.

    • TulehdusTosiaan

      Komppaan edellistä syövän suhteen eli pidän hyvin epätodennäköisenä. Tulehduksellinen suolistosairaus tms. myös mahdollinen aiemmin mainittujen lisäksi, johon liittyvä turvotus voi aiheuttaa aika laajaakin heijastekipua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe