Juha Laitinen, kadonnut

PekkaYy

Vuosia sitten katos meidän pitäjästä tämmönen herra kuin Juha Laitinen. Kova oli työmies, vaikka viina vei välillä miestä.

Nyt on tämmönen ohjelma mahdollista saada takas ku Kadonneet. Jospa siinä saatas jakso jossa ois näistä vanhemmistakin tapauksista uutta infoa. Alla linkki adressiin.

Rollosta katosi vuonna 2006 muistaakseni Aulis Käkelä. Omissa oloissaan mies viihtyi, ylsinäinen susi. Kavereitakin oli kummuskin ja monet jäänyt kaipaamaan.

Täällä on adressi Kadonneet-ohjelman palauttamiseksi. Jos saatas Aulis-rukastakin vielä jotanniin tietää ennenkö mies unohtuu kokonaan.

https://www.adressit.com/uusi_kausi_kadonneet-ohjelmaan

12

3752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin Juha Laitisen viimeisen kerran Virran Pojassa,kun se tuli sisään n.50v.mustalaismiehen kanssa.Mustalaismies vaikutti hyvin paljon vihamieliseltä.Ja Juha hymyili alistuneesti vierellä.Kävivät ja lähtivät tilaamatta mitään.Kapakassa oli sillon hyvin vähän porukkaa.Tuli sillon vielä mieleen,että pitäs mennä kahtomaan pihalle,mikä kuvio.Tulivat ja läksivät takaovesta.Asia jäi häiritsemään mieleen kun kuulin myöhemmin Juhan kadonneen.Mustalaismiehellä oli ruskea nahkatakki ja siisti pukeutuminen.Virran Poika oli sillon keskustassa.

      • Anonyymi

        Oletko poliisille ilmoittanut?


    • Anonyymi

      Varmaankin n.18-20 vuotta sitte.Aloitin niihin aikoihin seurustelun ja oltu nyt yhdessä 19v.

    • Anonyymi

      Monta on poliisin toimesta puhutettu mutta ei vaan aukea juttu,

      • Anonyymi

        Pitäisikö näihin vaikeisiin juttuihin alkaa antamaan kunnon rahatukku jotta kielenkannat aukeaisivat vai onko pelko syynä ettei uskalla puhua, edes anonyymisti?


    • Anonyymi

      Vuodet kuluvat, ihmisten väliset suhteet muuttuvat, osa asiasta tietävistä tai jopa tekijäporukasta ovat ehkä vaihtaneet paikka- tai jopa hiippakuntaa, mutta Juha on edelleen kateissa.

    • Anonyymi

      Ei ole uutta asiassa ilmeisesti kuulunut mistään?

      • Anonyymi

        Ei. Toivotaan että KRP hoitaa homman!


    • Anonyymi

      Just katoin jakson Yle Areenassa. Onko mitään uutta tietoa?
      Jos sulla on tietokone tai älytv voit katsoa Kadonneet ohjelmia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kylläpä on komea mies kuvassa. Ikävä kohtalo hänellä kertakaikkiaan.

    • Anonyymi

      Eikös se laulussakin ollut joku Laitinen, salakuljettaja-Laitinen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      679
      9515
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      3653
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      471
      2480
    4. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      37
      1516
    5. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      138
      1496
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      14
      1406
    7. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1353
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      94
      1227
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      66
      1181
    10. Hyvät valeet myllyistä

      Tuuliviirit valehtelee myllyjen vaikutusta. Äänet kuuluu jopa kilometrien päähän. Se ei pidä paikkaansa. Eläimet häviää
      Puolanka
      82
      1111
    Aihe