Lounasravintola

Onpa tehty upea terassi uuden lounasravintolan eteen!
191377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kukahan saatanan tunari on tommoseen luvan antanu.

Äänestä

Hyvin näkyy käyän lattiamatto terassinkaiteeksi.Tuosta kaiteesta olen puhunut suoraan kaupungin vasta valitulle teknisen ltk:n jäsenelle ja sieltä kautta välittämään tiedon ettei LATTIAMATTO sovellu terassinkaiteeksi.

Äänestä

Tuo nyt on hieman ristiriitaista.Siis hyvin käy lattiamatto terassinkaiteeksi,ja olet puhunut valtuutetulle ettei se sovellu?Siis poistetaanko tuo hirvitys,se ei ole maamme tyylille sopivaa,pilaa uuden talon julkisivun ilmeen.Jos asuisin talossa,tekisin hallitukselle esityksen sen poistamisesta välittömästi!Onko tuo pitäjä muuten vuokralla vai omistaako osakkeen?Piha-alue kuuluu yleensä taloyhtiölle,eikä tuollaisia viritelmiä sallita maassamme.Että näin.

Äänestä

Totta kai asia korjaantuu, kun itse jussi on suuressa persuunassaan käynyt asiassa virkamiestä konfirmoimassa?? Possessiivisuffiksit hukassako ees wähän? Vai onko se informointia? Mites jussilla muuten menee noin niinkuin persujen ääniharawakoneena? Halla vaiko terho? Hakkarainen? Kirkkohopiat hoopoveelläkin piiloon, jos se käymään tulee.

Äänestä
  • On m uuten poistettu tuo terassinmatto tänä päivänä.

    Äänestä

  • jj.vaha-tuisku kirjoitti:

    On m uuten poistettu tuo terassinmatto tänä päivänä.

    Ja taitaa muuten tulla kohta takas.

    Äänestä

  • pöpötti kirjoitti:

    Ja taitaa muuten tulla kohta takas.

    Ei muuten tule takaisin,sillä Haapaveden kaupungin julkisivulautakunta on poistattanut tuon maton terassin kaiteena.

    Äänestä

Naurettavaa puuttua terassin materiaaliin, eikös ruuan maku ja herkullisuus ole tärkeimmät kriteerit valitessamme ruokapaikkaa! Ruoka oli hyvää jopa erinomaista joten käyn edelleen tuossa paikassa vaikka terassin materiaali on saanut jotkut pikkusielut älähtämään! Täältähän loppuu kaikki yrittäjyys jos aletaan syynäämään aivan epäoleellisia asioita. Kiinnitetään huomio vaikka romuläjäpihoihin joita kukaan ei huomaa koska taitavat olla "oikeaa" materiaalia! Järjen käyttö on sallittua Haapavedelläkin!

Äänestä
  • SIANnahkoja saparot pystyssä riukuaidalle. Sika on Suomalaisen perusherkkua jota naatitaan Kärsämäellä myös eläviltään.

    Äänestä

Joko se on avattu saako juhannuksena ruokaa siellä?

Äänestä

Lounasravintolan nimessä on viittaus pitsaan, joita sieltä ei kuitenkaan saa? No..ehkä tuohonkin jokin selitys on?

Äänestä

Taitaa joku sekoittaa pitsan ja pissan...

Äänestä

kiva ku turkista asti on tultu Hoopolaan keittämmään.
kaks koulua työntää kokkia ulos monelta linjalta joka toukokuu, muttei kukaan muu perusta lounasravintolaa kesustaan kuin turkkilainen
kyllä suomalaiset on laiskoja

Äänestä
  • No kuka Haapavedelle viitsii jäädä yrittäjäksi, kun kaikki teilataan täällä suoli24:ssa.

    Äänestä

pitää yrittää paremmin

Äänestä

tuola en syö koska eiköstuo omista nuo muutkin ruokapaikat ja eikös yks pulju ollu välillä kiini terveys viranomisten takia mitä lie matoja ollu löytynyt...

Äänestä

Ei kuulosta olevan helppo olla hoopovetinen, onneksi teillä on ilonanne jussi.

Äänestä

Varohan Jussi,ettei korvallinen ruppee käryymään,kun kaikkia yrittäjiä persutat.
Tee itteki jottai ni näät onko yrittäjyys kadehtittavaa!

Äänestä
  • Kuka se ensimmäinen veropelätti on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MItähännetykkäää kirjoitti:

Onpa tehty upea terassi uuden lounasravintolan eteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu