Mistähän johtuu tuon otsikon mukaisen auton sisäilman kierron ilmaisevat valon syttyminen käynnistäessä joskus se sammuu kohta itsestään mutta enimmäkseen pitää siittä napista painaa ? Tuo ilmiö tuli kun ilmat lämpeni mutta tuskin sillä merkitystä ?
Asensin 09,2,0 bens
7
261
Vastaukset
- Vanahaerkki
Tuo auto tietysti Avensis
- Omaaelämäänsäelävät
Avensiksen merkkivalo askarruttaa usein.
Av en merkkivaloilla on tapana syttyä ja sammua aiheetta ja välillä taas ne ei syty ollenkaan. Niistä ei siis kannata enempää välittää, seurata vain uteliaana. Kannattaa myös pitää erkkarinpalaa mukana siltä varalta että joku kirkas valo menee pimeällä päälle, teippi päälle niin ei häikäisee. - ominaisuuksia_vain
Sisäkierron päälle meneminen on suunniteltu ominaisuus. Sen tarkoitus on estää Anensiksen käynnistyksessä syntyvän sinisen savupilven imeytyminen auton sisään.
Sisäkierron jääminen päälle taas ei ole suunniteltua, vaan osoitus Toyotan automaattisiksi suunniteltujen toimintojen epämääräisestä toiminnasta, vrt. automaattinen seisontajarrun takertelu, sadetunnistimien toiminta miten sattuu, törmäystunnistimien ajoittainen toimimattomuus nollakeleillä ja pakkasilla.- Vanahaerkki
Heh! En tiennytkään että täältä saa noin asiantuntevaa neuvoa ,mutta jos tuollaisesta saatte tyydytystä ja henkisiä orgasmeja niin hyvä niin sitten !
- Ikävälyllä
Vanahaerkki kirjoitti:
Heh! En tiennytkään että täältä saa noin asiantuntevaa neuvoa ,mutta jos tuollaisesta saatte tyydytystä ja henkisiä orgasmeja niin hyvä niin sitten !
No ei ole tarkoitus tuottaa tuskaa muille Toyotan omistajille mutta ainakin omassa Avensiksessani on aiheettomatnmerkkivalot ihan jokavuotinen juttu. Olisin toivonut nìden osalta parempaa toimivuutta. Pakkanen aiheuttaa suurimman osan.
- MIÄSisolla
No, ohjekirjasta olisi löytynyt tämäkin tieto, eli: kuumalla ilmalla auton sisäilma jäähtyy tehokkaammin kun ulkoa ei oteta lämmintä ilmaa, vaan jäähdytettyä sisäilmaa kierrätetään jonkin aikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso234824Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1584116Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133426Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673086- 872814
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512652Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282433- 372423
- 201665
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211650