Vessakummittelukokeilukysymys

vaaraa_pelkäävä

onko vaaraksi?
22.10.2011 18:02
Onko esimerkiksi helluntailaisilla tietoa miten vaarallinen leikki tuo vessassa kesiyöllä kynttilän valossa toistettava "Bloody mary i believe you" oikeasti on? Luin, että kyseessä on ilmeisesti oikeasti koston himoinen henkiolento, joka tulee esiin vain kutsuttaessa, mutta sitten kyseinen naispaholainen joko murhaa viiltämällä silmät päästä tai tappaa muuten verisellä tavalla.

Uskaltaako tuota leikkiä kokeilla vessassa keskiyön tienoilla, vai voiko jollain murhanhimoisella naisen hengellä olla oikeasti valta vahngoittaa eläviä ihmisiä?

Erään teorian mukaan kyseessä olisi Erzabeth Bathoryn elävä sielu, joka ei saanut rauhaa vaan muuttui murhaavaksi hengeksi. Eläessään tämä nainen oli jo varsinainen paholainen, ilmeisesti silpoi ja murhasi ainakin 650 nuorta tyttöä ja naista. En ihmettelisi, jos kyseinen henki olisi jäänyt oikeasti voimakkaana poltegreistina eloon.

4

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AlwaysWhole

      Humpuukia se on ja uskoakseni tiedät sen itsekin. Bathory tosiaan oli kuitenkin todellinen ainakin historiakertomusten mukaan. Peiliä tujoittaessa silmät (aivot) tekee jänniä temppuja. Se tasoittaa joitakin alueita samalla värillä ja joitakin yksityiskohtia poistaa, mistä illuusio "jostakin muusta" syntyy. Itselläni leviää peiliä tuijottaessa hiusteni väri ympäri kasvoja, jolloin voisi kuvitella katsovansa jotain jonka naama on täynnä partaa! Jos saat Bathoryn peiliisi sinulla on hyvä visualisointikyky.

      • vaaraa_pelkäävä

        >> Jos saat Bathoryn peiliisi sinulla on hyvä visualisointikyky.>>

        Tekisi mieli kokeilla, mutta enpä taida uskaltaa.
        Jos peilistä sittenkin Bathory hyppää silmille !


    • violaluna17

      Älkää leikkikö kynttilän kanssa yöllä vessassa. Voi syttyä tulipalo ja satutatte itsenne. Bloody Mary? Eikös hän ollutkaan Maria Verinen,se kuningatar? Pysykää kaukana henkivaltojen vaikutuksista. Ja uskokaa Herraan Jeesukseen,niin pelastutte pahasta. Jeesus on vouttanut pahan.

    • ähhähä

      Se on Mr. Hanky kun sieltä herää ja tunkeutuu suuhusi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2075
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      330
      1274
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      91
      1166
    4. 149
      1055
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      928
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      67
      919
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      859
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      797
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      23
      796
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      759
    Aihe