Vessakummittelukokeilukysymys

vaaraa_pelkäävä

onko vaaraksi?
22.10.2011 18:02
Onko esimerkiksi helluntailaisilla tietoa miten vaarallinen leikki tuo vessassa kesiyöllä kynttilän valossa toistettava "Bloody mary i believe you" oikeasti on? Luin, että kyseessä on ilmeisesti oikeasti koston himoinen henkiolento, joka tulee esiin vain kutsuttaessa, mutta sitten kyseinen naispaholainen joko murhaa viiltämällä silmät päästä tai tappaa muuten verisellä tavalla.

Uskaltaako tuota leikkiä kokeilla vessassa keskiyön tienoilla, vai voiko jollain murhanhimoisella naisen hengellä olla oikeasti valta vahngoittaa eläviä ihmisiä?

Erään teorian mukaan kyseessä olisi Erzabeth Bathoryn elävä sielu, joka ei saanut rauhaa vaan muuttui murhaavaksi hengeksi. Eläessään tämä nainen oli jo varsinainen paholainen, ilmeisesti silpoi ja murhasi ainakin 650 nuorta tyttöä ja naista. En ihmettelisi, jos kyseinen henki olisi jäänyt oikeasti voimakkaana poltegreistina eloon.

4

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AlwaysWhole

      Humpuukia se on ja uskoakseni tiedät sen itsekin. Bathory tosiaan oli kuitenkin todellinen ainakin historiakertomusten mukaan. Peiliä tujoittaessa silmät (aivot) tekee jänniä temppuja. Se tasoittaa joitakin alueita samalla värillä ja joitakin yksityiskohtia poistaa, mistä illuusio "jostakin muusta" syntyy. Itselläni leviää peiliä tuijottaessa hiusteni väri ympäri kasvoja, jolloin voisi kuvitella katsovansa jotain jonka naama on täynnä partaa! Jos saat Bathoryn peiliisi sinulla on hyvä visualisointikyky.

      • vaaraa_pelkäävä

        >> Jos saat Bathoryn peiliisi sinulla on hyvä visualisointikyky.>>

        Tekisi mieli kokeilla, mutta enpä taida uskaltaa.
        Jos peilistä sittenkin Bathory hyppää silmille !


    • violaluna17

      Älkää leikkikö kynttilän kanssa yöllä vessassa. Voi syttyä tulipalo ja satutatte itsenne. Bloody Mary? Eikös hän ollutkaan Maria Verinen,se kuningatar? Pysykää kaukana henkivaltojen vaikutuksista. Ja uskokaa Herraan Jeesukseen,niin pelastutte pahasta. Jeesus on vouttanut pahan.

    • ähhähä

      Se on Mr. Hanky kun sieltä herää ja tunkeutuu suuhusi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6604
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4492
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3168
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2997
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1905
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1574
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1566
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1505
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1359
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      47
      1283
    Aihe