PUNASTELU POIS HIEKKAPAPERILLA

Sauli64

Mä oon nykyään täysin vailla mitään ahdistusta tai muuta oireita mitä nuorena tuli punastelusta johtuen. Hinkkaan aina tarvittaessa KARKEALLA hiekkapaperililla poskiani niin kauan että ne jää punaisiksi taas esim. päiväksi jolloin sama toimenpide uudestaan.

Älä hinkkaa liaan kevyesti sillä silloin punaisuus hälvenee ja punastelu näkyy. Rohkeasti vaan. No ymmärään jos naisille on vaikeaa kasvojaan tärvellä. Mutta mä oon mies ja poikana mä olin valmis kokeilemaan mitä vaan. Nyt kukaan ei näe punastelua jak ukaan tuskin muistaakaan sitä (paitsi vanhemmamt) Eikä mun kasvot muutenkaan mitkän komeatoo niin ei paljoa mietityttänyt. EIkä ne siitä miksikään örkinkasvoiksi muutu. Posket vaan on kirsikanounaiset mutta mitäs se ihmetyttää muita kun tätä mahaakin on. Eipähän punastelu näy eikä ainakaan meillä päink ukaan ihmettele mun poskien punaisuutra sillä eihän ne nyt mitkään huomiota herättävän punaiset oo. Niin vaan tarpeeks ettåä punastelun piettöä. Mä asun maalla enkä todellakaan mikään kyläluuta oo niin eipä oo paljon muita jotka ihemttelis. Joskus meen johonkin kyläyapahtumaan ja oon täysin rento ja ilman minkäänlaista stersiiä tai huolta sillä tiedäb että vaikka punasdtelu seuraa mukananni jhauttaan saakka, kukaan ei ikinä näe siöt vaikka olisi kiinni poskipäissäni.

4

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sauli64

      nosto

    • Sauliton46

      Taas tätä hiekkapaperi sontaa. Onko tämä joku lasten uus juttu mitä pitää nettiin suoltaa. Pennut pihalle leikkimään, NYT!

      • tatti-jennu

        Ole hiljaa kun et tajua mistään mitään. Kyllä huomaa kuka täällä on lapsi.


    • Kaikilel punastuhile suosittlen EMilé Coue´n poetä kirjasta öytyy netistä

      http://www.teosofia.net/e-kirjat/coue.pdf

      tästä on ollut apo u a monille punastujille, itse asiassa kaikki puanstujat jotka ovat lukenee tämän kirjan ja todella syvällisesti perehtyneet tähän menetwlmänä ja harjpoittaneet sitä ovat "selvinneet" eli punastleu on lakannut tyystin tai että he eivät edes huoaa sitä se on yhtä luonnlsta kuin hengitys riippuu siitä tietysti minkä tyyyooinen punastleu on, jos johtuu herkästä ihosta joka punoittaa luonnostaan ja on ohut ja kireä niin ei silloin poista mutta jos iho on tavallien sileä jne ja puanstleu tulee vaan häpestä, poelosta ym tuntesata niin islloin pistaa mutt akutne jo sanoin herkän ihon tapauksessa ei enää huomaa että puastee ja on niin paljon itsevarmyutta ettei enää reagoi tippaakaan siihem tsi muitten kommenteihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      20
      4418
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1767
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1760
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1751
    Aihe