Pitäisikö kukaan 165 pitkästä naisesta, jolla painoa melkein 100 kg?
Voisiko joku rakastaa
huolisitkomies
8262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä vaan.
Ja mittojen välillä on yhtäläisyysmerkkiä. Ihminen itsessään merkitsee.
Aivan varmasti voisi! Luota itseesi, olet varmasti upea nainen.
Iloa kesääsi!
Pappi Elisabet
Varmasti upea? Mistä tiedät? Mitä jos ei ole? Mihin pitää luottaa? Miehen saamiseen?
Hei
Minusta jokainen nainen on upea. Sellaisena kuin on. En itse arvosta median muokkaamaa naiskäsitystä, vaan mielestäni jokainen on omalla tavallaan kaunis ja upea.
Itseluottamus on varmaan hyvä ihan kaikessa elämän asioissa. Mutta kaipa se pätee myös parisuhteeseen. En puhuisi miehen saamisesta. Tai oikeastaan yhtä lailla voi ajatella, että joku mies saa sitten naisen, tässä tapauksessa aloittajan..
ystävällisesti,
pappi Elisabet
Ei ole upea nainen, joka kohtelee toisia huonosti, valehtelee tai pettää. Siinä ei auta ulkonäkö. Median vietävissä kirkko ja kirkon työntekijät ovat. Turha jeesustella ulkonäöllä. Itseluottamus ei ole hyvä kirkon töissä alaiselle. Työntekijää jolla on huono itseluottamus, on kirkkoherran ja muiden johtoporsaiden helpompi hyväksikäyttää ja pelotella.
Kiitos mielipiteestäsi, joka kertookin sinusta itsestäsi aika paljon.
Hyvää kesää.
Pappi Elisabet
Mitä se kertoo hänestä, pappi Elisabet? Onko hän upea?