Puohitiellä tapahtuu

Noniin. Kuka se teistä oli? "Sekavasti käyttäytynyt mies heilunut haulikolla Puohitiellä. Tähtäillyt katon pesijöitä. Poliisi ottanut kiinni". Nyt jonkun pitäisi kyllä kauhoittua

17

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pussi-undulaatti

      Who else but Kylmis!

      • hyökkis

        Kylmis on tähtäillyt kylkimiinalla katonpesijöitä, koska luuli niitä katon kautta tunkeutuviksi ovihyökkääjiksi.


    • Kylmis__

      Mistä vittua nämä itikat oikein tulee?

      • Lääkintävahtimestari

        Älä hintti aina uikuta vaan painu omiesi pariin.


    • Kylmis_

      Repesin. Hei Saunis, sain hyvät uutisesi tekstiviestillä. Molempien taloudellinen ahdinko tulee helpottumaan Heinäkuussa. Lauantaina saunaan, tuttu aika ja paikka.

      • BisneksetStarttaa

        Valmistuuko yhteinen ruohosatonne jo heinäkuussa?


      • BisneksetStarttaa kirjoitti:

        Valmistuuko yhteinen ruohosatonne jo heinäkuussa?

        Heinää kuussa kasvatetaan heinäkuussa


      • Pussi-undulaatti
        sauna_timppa kirjoitti:

        Heinää kuussa kasvatetaan heinäkuussa

        kirjoitus Vihre! Oikea muoto kuuluisi:

        Heinäkuussa kasvatetaan heinää Kuussa.


      • Pussi-undulaatti kirjoitti:

        kirjoitus Vihre! Oikea muoto kuuluisi:

        Heinäkuussa kasvatetaan heinää Kuussa.

        Me kasvatetaan pienessä kuussa


    • saunatimppafani

      Puohitien saunassa on näköjään orthexin nappo.

    • Tk-lekuri

      Loiseläjät pääsevät heinäkuussa Peltolantielle psykiatriselle suljetulle osastolle lomailemaan.
      Normikansalaiset matkustaa ulkomaille ja järvien rannoille kesämökeilleen, mutta avuttomat vellihousut elävät yhteiskunnan tuella. On jännä, että ulkomaan tulokkaat pystyvät pyörittämään kuppiloita ja ruokapaikkoja työllistäen itsensä ja muita.
      Kotimaan sontasepot vetävät päihteitä kunnan sontaluukussa. Ihan kiinnostaa tietää ovatko tasokkaat akateemiset, kauniit ja itsestään huoltapitävät älykkäät naiset teistä kiinnostuneita vai ajaako naisen roolin naapurin kaljaveikko?

      • Niin kyllähän ne somalialaiset ravintolatkin on aika yleisiä. Ahkeria poikia


    • Sontasepot_afrikkaan

      Toimeentulotuen saajille voisi kustantaa myös afrokampauksen ja kestorusketuksen.
      Olisi helpompi tunnistaa Kylmis ja kumppanit katukuvasta. Samat geenit pojilla kuitenkin on.

      • Näistä jutuista saa jotenkin sen käsityksen että kaikki työttömät on omasta halusta työttömiä tai sitten 9e palkalla lapioimassa sian paskaa. Ei se niin yksinkertaista ole. Matut on työttömiä omasta halustaan mutta ei se tarkoita että ihmiset olisi


      • Jeesusleipäkenraali
        sauna_timppa kirjoitti:

        Näistä jutuista saa jotenkin sen käsityksen että kaikki työttömät on omasta halusta työttömiä tai sitten 9e palkalla lapioimassa sian paskaa. Ei se niin yksinkertaista ole. Matut on työttömiä omasta halustaan mutta ei se tarkoita että ihmiset olisi

        THIS.


    • asdfh3344

      Kauhea riibulin tursotus kauhon sitä taskuihin auttakaa

    • Otto63vuotta

      Onko köyhyys syynä dokaamiseen ?
      En voisi kuvitella tuhlaavani omaa aikaani kännissä lorvailuun, koska kalliit harrastukset, matkustelu ja puutarhan hoito vievät kaiken vapaa-ajan.
      Onko alkoholisteilla elämässä ainoastaan ryyppykaverit, rumat naiset ja päihteet jäljellä. Toisaalta heidän itsetuhonsa ymmärtää, kun katsoo sekakäyttäjien nuhjuista ulkoasua. Elämä on jo pilalla väliäkös millään enää. Osanottoni läheisille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      102
      4867
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1354
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1353
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe