Raymarine Quantum

ostin otsikon mukaisen langattoman tutkan kun niiden piuhojen vetely on hankalaa.

ja PRRKELE!! siinä onkin piuha!!

mitä mä nyt teen? vedän Pitkin kansia ne piuhat, läpivientikin tarvitaa...
5401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meinasit siis että tutka-antenni ei tartte virtaa lainkaan? Tai että virtaa saa langattomasti. Unohtiko myyjä kertoa jotain oleellista?

Äänestä
  • no eipä mun radioantennikaan mitään virtaa tarvii!!!

    Äänestä

  • Sepä ei lähetäkään mitään.

    Äänestä

No jos ei ole ymmärrystä etkä ole selvittänyt asiaa aiemmin (tutstunut kauppakohteeseen), niin aivan oma syysi. Jokainen lähetin tarvitsee jonkun virtalähteen. Laita akku siihen antennin viereen ja ole hiljaa.

Äänestä

Ei vittu mikä ossi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kusetuksen-makua kirjoitti:

ostin otsikon mukaisen langattoman tutkan kun niiden piuhojen vetely on hankalaa.

ja PRRKELE!! siinä onkin piuha!!

mitä mä nyt teen? vedän Pitkin kansia ne piuhat, läpivientikin tarvitaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu