Kuinka volvon kaivukone E mallit toimineet regeneroinnin osalta ? D mallihan vaatii uutta osaa kaiken aikaa.
Näkyy ainakin volvo ce finlandin tulos olevan hurjassa alamäessä. Oliko toimarikin nostanut kytkintä ???
Volvo on pilannut kaiken sen hyvän, mitä samsung sai aikaiseksi.
Hiukkaspoltto
12
3022
Vastaukset
- Hiukkashärskiä
Ei toimi E mallissakaan. Mutta lehdessä Volvo ce finland laittoi ongelmien syyksi pelkästään OSAAMATTOMAT KULJETTAJAT !
Minkään muun konemerkin kuin VOLVON päälliköt ei syytä koneidensa ongelmista kuljettajaa !
Volvolle maarakennuskoneet on niin pieni osa koko palettia, ettei ongelmat kiinnosta. Kuorma-autot tuovat Volvolle hillot, siksi maarakennuskoneiden toimivuudesta ei välitetä.
Kun eivät ymmärrä koneiden päälle mitään.- eeeelc
Sivusta seuranneena huomannu, että Volvon kaivinkoneet viettää aika paljon aikaa "huollossa"
- hosamies
tai palavat
- ajettu
Hinnat pilvissä uusilla ja ylimielisyys huollossa vikatapauksissa rupeaa kostautumaan...kilpailijat menee ohi piemmillä kokonaiskustannuksilla ja samoilla ominaisuuksilla......ei enää statussympoli vaan kirous tai taakka....
- Kat100
Näyttäis olevan yt:t tulossa ja tulos jyrkässä laskussa. Johtoa lähtenyt kilpailijallekin ja kissan päivät ohi . Toivottavati tyhjäntoimittajat ja paskan puhujat lähtevät mutta epäilen.
katsotaan löytyykö mitään järkeä tohon pienen piirin sähläykseen jossa jees miehet pität kulissia yllä. - Merkkivaihtu
Mikähän on, että volvo ei saa koneita toimimaan ? Huolto nostaa kädet pystyyn, kun ei taidot riitä.
Sitten konemyyjät sanovat kirkkain silmin, että ei ole koneissa vikaa ollut. Ongelmat piti olla ohi, kun uudet mallit tuli, mutta kissan paskat, samat vaivat jatkuu vaan... - EiUutta
Päästönormit toivat ongelmia useammalle muullekkin , joten niiden kaa opetellaan elämään .
- Seisokkialuvassa
Toimiikohan yksikään volvo maansiirtokone toivotulla tavalla ? Tuskinpa vaan. Eikä volvoa juurikaan kiinnosta konemiesten ongelmat, kun kuorma-autopuoli tuo rahaa ovista ja ikkunoista.
- Ei.pohjolaan
Eipä E mallitkaan toimi. Huoltomies toteaa, että hän ei pysty tekemään enempää, yrittäkää pärjätä.
Se oli kyllä VOLVOlta riman alitus laittaa koneen ongelmat kuljettajien syyksi. Kunka ihmeessä juuri VOLVOIhin on sattunut löytymään ne tyhmimmät kuljettajat.
Ei vielä koskaan ole tullut silmiin, tai korviin vastaavaa muiden merkkien osalta, että kuljettajat täytyy oikein lehtien palstoilla haukkua.
Mutta näköjään VOLVOlta voi odottaa mitä vaan.
VOLVOT on tarkoitettu lämpimiin maihin ja sinne jossa ei päästömääräyksiä ole voimassa. Ikävä kyllä tämä on totuus. - kuokkiaon
Ainakin Keskisessä Suomessa ja Savossa vaikuttavalla ONNEKSI kohta eläköityvällä konemyyjällä on sahajauhot kastuneet...ylimielisyys, paskan puhuminen semmoisista yrittäjistä jotka ei kuulu hänen ns.kaveripiiriin on todella lapsellista...ja eipä tuo homma parane kun joku pojankloppi tulee tilalle...jos ei osata puhelimeen vastata ja takaisinkaan päin soittaa niin voi voi..
Onneksi Tampereen seudulla tuo konemyynti osataan..:D - Tosihuono
Täytyy olla todella sinisilmäinen, jos Volvon ostaa. Onkohan yksikään kone toiminut ilman separaattori ongelmia. Tuskin.
- Harrastekuski
Hei,
Olen harkinnut 12-16 t pyöräkaivurin ostoa harrastekäyttöön. Tietämätön näistä asioista...
Olen harkinnut Ew140 koneen hankintaa vm 2000. Koneella aj 18000 tuntia mutta uusi moottori vaihdettu 3000 t sitten. Sekä vakuutusyhtiö oli maksanut kalliin sähköremontin joku vuosi sitten. Mikä tuo ” separaattori” on ja onko siinä jo hiukkaspoltto?
Vanha omistaja kehui konetta ( hänellä se ei enää ole).
2. Joku sanoi että osta vanha rempattu Lännen kone -95 vm tms. Siinähän Valmet moottori.
Olen kovin kiitollinen kaikista ajatuksista.
Pasi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1447228Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265025L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa694462TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153533Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242331Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3391911Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241796Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91639- 681517
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581468