Kuinka volvon kaivukone E mallit toimineet regeneroinnin osalta ? D mallihan vaatii uutta osaa kaiken aikaa.
Näkyy ainakin volvo ce finlandin tulos olevan hurjassa alamäessä. Oliko toimarikin nostanut kytkintä ???
Volvo on pilannut kaiken sen hyvän, mitä samsung sai aikaiseksi.
Hiukkaspoltto
12
3081
Vastaukset
- Hiukkashärskiä
Ei toimi E mallissakaan. Mutta lehdessä Volvo ce finland laittoi ongelmien syyksi pelkästään OSAAMATTOMAT KULJETTAJAT !
Minkään muun konemerkin kuin VOLVON päälliköt ei syytä koneidensa ongelmista kuljettajaa !
Volvolle maarakennuskoneet on niin pieni osa koko palettia, ettei ongelmat kiinnosta. Kuorma-autot tuovat Volvolle hillot, siksi maarakennuskoneiden toimivuudesta ei välitetä.
Kun eivät ymmärrä koneiden päälle mitään.- eeeelc
Sivusta seuranneena huomannu, että Volvon kaivinkoneet viettää aika paljon aikaa "huollossa"
- hosamies
tai palavat
- ajettu
Hinnat pilvissä uusilla ja ylimielisyys huollossa vikatapauksissa rupeaa kostautumaan...kilpailijat menee ohi piemmillä kokonaiskustannuksilla ja samoilla ominaisuuksilla......ei enää statussympoli vaan kirous tai taakka....
- Kat100
Näyttäis olevan yt:t tulossa ja tulos jyrkässä laskussa. Johtoa lähtenyt kilpailijallekin ja kissan päivät ohi . Toivottavati tyhjäntoimittajat ja paskan puhujat lähtevät mutta epäilen.
katsotaan löytyykö mitään järkeä tohon pienen piirin sähläykseen jossa jees miehet pität kulissia yllä. - Merkkivaihtu
Mikähän on, että volvo ei saa koneita toimimaan ? Huolto nostaa kädet pystyyn, kun ei taidot riitä.
Sitten konemyyjät sanovat kirkkain silmin, että ei ole koneissa vikaa ollut. Ongelmat piti olla ohi, kun uudet mallit tuli, mutta kissan paskat, samat vaivat jatkuu vaan... - EiUutta
Päästönormit toivat ongelmia useammalle muullekkin , joten niiden kaa opetellaan elämään .
- Seisokkialuvassa
Toimiikohan yksikään volvo maansiirtokone toivotulla tavalla ? Tuskinpa vaan. Eikä volvoa juurikaan kiinnosta konemiesten ongelmat, kun kuorma-autopuoli tuo rahaa ovista ja ikkunoista.
- Ei.pohjolaan
Eipä E mallitkaan toimi. Huoltomies toteaa, että hän ei pysty tekemään enempää, yrittäkää pärjätä.
Se oli kyllä VOLVOlta riman alitus laittaa koneen ongelmat kuljettajien syyksi. Kunka ihmeessä juuri VOLVOIhin on sattunut löytymään ne tyhmimmät kuljettajat.
Ei vielä koskaan ole tullut silmiin, tai korviin vastaavaa muiden merkkien osalta, että kuljettajat täytyy oikein lehtien palstoilla haukkua.
Mutta näköjään VOLVOlta voi odottaa mitä vaan.
VOLVOT on tarkoitettu lämpimiin maihin ja sinne jossa ei päästömääräyksiä ole voimassa. Ikävä kyllä tämä on totuus. - kuokkiaon
Ainakin Keskisessä Suomessa ja Savossa vaikuttavalla ONNEKSI kohta eläköityvällä konemyyjällä on sahajauhot kastuneet...ylimielisyys, paskan puhuminen semmoisista yrittäjistä jotka ei kuulu hänen ns.kaveripiiriin on todella lapsellista...ja eipä tuo homma parane kun joku pojankloppi tulee tilalle...jos ei osata puhelimeen vastata ja takaisinkaan päin soittaa niin voi voi..
Onneksi Tampereen seudulla tuo konemyynti osataan..:D - Tosihuono
Täytyy olla todella sinisilmäinen, jos Volvon ostaa. Onkohan yksikään kone toiminut ilman separaattori ongelmia. Tuskin.
- Harrastekuski
Hei,
Olen harkinnut 12-16 t pyöräkaivurin ostoa harrastekäyttöön. Tietämätön näistä asioista...
Olen harkinnut Ew140 koneen hankintaa vm 2000. Koneella aj 18000 tuntia mutta uusi moottori vaihdettu 3000 t sitten. Sekä vakuutusyhtiö oli maksanut kalliin sähköremontin joku vuosi sitten. Mikä tuo ” separaattori” on ja onko siinä jo hiukkaspoltto?
Vanha omistaja kehui konetta ( hänellä se ei enää ole).
2. Joku sanoi että osta vanha rempattu Lännen kone -95 vm tms. Siinähän Valmet moottori.
Olen kovin kiitollinen kaikista ajatuksista.
Pasi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve132980Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U461961SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1011753Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1411743Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin821473- 711016
Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse
Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän11938Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä189934- 58840
- 18814