Voi että kun sä

saisit mun silmät loistamaan jälleen sillä hymylläsi... <3
17880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Voi kumpa katseesi vangitsisi jällleen jossain.

Äänestä

Se ihana hymy, jolla katsoit minua, on mielessäni. (Se oli 2. kerta kun näimme toisemme.)
Nyt, ja jo monta kertaa aikaisemmin, mietin kohtaamistamme. Uudestaan ja uudestaan..
Itken nytkin, koska tajusin vasta jälkeenpäin olevani ihastunut sinuun. Törmäsimme toisiimme muutama kuukausi sitten. Toivon vaan, että voisimme nähdä toisemme jossain muualla uudestaan...

Äänestä
  • Missä näit hänet muutama kuukausi sitten?

    Äänestä

  • Outo levottomuus vivaa enkä saa unta.
    Törmäsimme joitakin kertoja.
    Näin muutaman unen.
    Asioista joita en tiennyt
    Viisi kertaa olem liikkunut lähellä
    Käsittämätön olotila

    Äänestä

  • Toivottavasti näkisimme uudestaan. Olen ajatellut sua niin paljon ja sitä kohtaamistamme.

    Äänestä

  • Itse kohtasin muutama kuukausi sitte huhtikuussa naisen jonka hymy,silmät ja kauneus sai mut ihan hajamieliseksi ja oon miettinyt kyseistä kohtaamista joka päivä. Tapahtui eräässä vanhusten paikassa jossa työskentelin ja hän tuli myös sinne tekemää omaa työtään. En saa tätä tummahiuksista nuorta naista mielestäni vaikka en edes tunne tai tiedä nimeä. Se oli ihastumista ensi silmäyksellä. Toivottavasti näkisin vielä ja saisin kysyttyä vaikka ulos.

    Äänestä

Lähetän sinulle lämpimiä ajatuksia ettet itkisi , pyyhin sun kyyneleet niillä.

Äänestä
  • Kiitos <3

    Äänestä

Törmäsin erääseen.
Yllättäen mutta kuitenkin johdatuksesta

Äänestä
  • Missäpäin nämä törmäyksen tapahtuivat? N->M vai M ->N?

    Itse kaipaan miestä, jonka kanssa olen törmännyt tavallaan sattumalta, mutta kuitenkin tietyssä tarkoituksessa.

    Äänestä

Tapahtuiko tämä kohtaaminen huhtikuussa ja työpaikassa?

Äänestä

Kerro aloittaja lisää missä näitte?

Äänestä
  • Yleensä ollaan nähty baarissa/baareissa mutta sillon tällöin myös muualla.

    Äänestä

Paikka, jossa näimme toisemme, on hänen työpaikkansa.
Ja ne 2 kohtaamista olivat peräkkäisinä päivinä.
(Toinen näkeminen kai yllätti hänet, ei pitänyt uudestaan näkemistä todennäköisenä.)

Kaipaan häntä, kaipaan mahdollisuutta tutustua häneen. Ekalla näkemisellä en vaan osannut jutella hänen kanssaan,
( ja vieressä oli kaksi muutakin ihmistä, toinen oli kaverini).

Äänestä
  • Kuvailetko häntä jotenkin pituus,hiusten väri,yms?

    Äänestä

Samaa minäkin toivon. Se on hieno tunne, kun tunnetasolla kohtaa toisen.

Äänestä

Huvittavaa , olin eilen niin niissä tapaamisen tunnelmissa, että kirjoitin väärin. Ne kaksi kohtaamistamme eivät tapahtuneet peräkkäisinä päivinä, vaan siinä oli yksi päivä välissä.
Hän itse voi kyllä jo tästä tunnistaa kohtaamisemme - mm. sanoi olleensa 17 vuotta siellä töissä. Paljon ei kyllä juteltu, siinä oli tapahtunut eräänlainen kommellus, josta muutana sana vaihdettiin (oli muita ihmisiä vieressä koko ajan, ja oma hymyni hyytyi jostain syystä.)
Ja toinen kohtaaminen oli ihana hymy ja moikkaus.
Jos vielä näemme, mun täytyy kyllä joillain sanoilla kertoa, että olisi kiva tutustua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksinitkenjaikävöin kirjoitti:

saisit mun silmät loistamaan jälleen sillä hymylläsi... <3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu