Persujen rippeet

Jussi Halla-ahon nuivien hallitsema Perussuomalaiset kutistui 37 kansanedustajan porukasta 16 kansanedustajan minipuolueeksi eli yli puolet jätti Nuivat. Nuivat kutistui kuin pässin kivekset.

"Perussuomalaisten kolmas varapuheenjohtaja Juho Eerola (ps.) sanoo, että näin suuri määrä lähtijöitä oli yllätys."

Miten se Soini sanoikaan: "Sitä saa, mitä tilaa!!
10139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei lähtenyt Halla-aholla hommat ihan putkeen. Kuihtuukohan lopullisesti nyt koko liike.

Äänestä

Saa muuten tehdä pitkää päivää jos mielii selvitä tästä kriisistä.

Äänestä
  • Mutta loikkarien poliittinen ura päättyy viimiestään parin vuoden päästä, pari saattaa pyrkiä kokoomukseen.

    Soini käytännössä siis tempullaan tuhosi monen loikkarin uran, heidät peloteltiin puoluekokouksen jälkeen hätäiseen ratkaisuun Soinin taholta. He menivät miinaan. Soinihan ei narsistina välitä muuta kuin itsestään, muille saa käydä miten vaan.

    Äänestä

Loikkarit loikkas tuhoonsa, onneksi nyt PS-putsaantui, oman onkensa jatsareista.

nyt siinä on tohua kansan syville riveille --kyllä kansa tietää..

Äänestä

JEP!

NYT SAA 15 EDUSTAJALLE 37 EDUSTAJAN PUOLUETUET.

KYLLÄ SILLÄ VAALIKAUDEN LOPPUUN JOTENKUTEN PORSKUTTAA...

Äänestä

Taas yksi on lähtenyt (Simon Elo). Persuryhmässä enää 15 jäljellä. Muutama voi vielä lähteä. Sitten alkaa olemaan aika sanoa hyvästit persuille.

Äänestä

Kansan syvät rivit yhtyvät nyt suomalaisuuta ajavaan putsattuun PS -linjaan hyvä kun saivat puolueen putsattua takkinsa veivaajista näistä lässyttäjistä.

matuit vituihin suomesta

Äänestä
  • Rassepuoluetta ei Suomi eikä EU suvaitse, kuihtuu pian pois...

    Äänestä

  • kuin matutkin -haihdutetaan suomestamme jotkotelemasta piikkiime mihkään sattumattomat

    Äänestä

Uusi alku taitaakin olla takkinsa kääntäneiden lopun alku todellisuudessa jo nyt?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OliMitenOliMuttaNäinOn kirjoitti:

Jussi Halla-ahon nuivien hallitsema Perussuomalaiset kutistui 37 kansanedustajan porukasta 16 kansanedustajan minipuolueeksi eli yli puolet jätti Nuivat. Nuivat kutistui kuin pässin kivekset.

"Perussuomalaisten kolmas varapuheenjohtaja Juho Eerola (ps.) sanoo, että näin suuri määrä lähtijöitä oli yllätys."

Miten se Soini sanoikaan: "Sitä saa, mitä tilaa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu