Copy: Sipilä on huijannut Suomen kansaa

Lainaaaja

Oulupalstalla on kysymys lestadiolaisille:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------




Hätä-huuto_Hämeestä
16.6.2017 10:37

Sipilä on huijannut Suomen kansaa. Valehtelee Orvon ja Soinin kanssa kilpaa, teeskentelee ja hämää.
Halveksii demokratiaa!
Tekee harhauttavia U-käännöksiä Naantalin auringon alla. Teidän rahoilla, sinun verorahoilla.

Tällä hetkellä jopa demari-media, Ilta-Sanomat ym. tukevat Sipilää kaikissa jutuissaan. Tietoisesti "maan etua" ajatellen. Eivätkö hälytyskellonne soi vieläkään? Kommunisti Aarne Saarinen lausui yhden viisauden aikanaan, kun vastustajat kehuvat on kiire tarkistaa oma kanta.

Seuraukset näkyvät tulevissa vaaleissa, jolloin Keskusta on pienpuolue ja Halla-ahon puolue kerää järkyttävän äänipotin eduskuntavaaleissa. Jo presidentinvaaleissa näette esimakua siitä mitä tuleman pitää. Laura Huhtasaari on tietenkin heidän ehdokas.

Miksi te pohjois-pohjanmaan lestadiolaiset hyväksytte tällaisen toiminnan Sipilältä?

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/3551771/Analyysi Operaatio hallituksen pelastaminen

"Esimerkiksi Halla-ahon ja Sipilän tapaaminen maanantaina 12. kesäkuuta oli poliittista teatteria, joka kaikkien piti näytellä kunnialla. Myös Sipilä oli hyvissä ajoin linjannut, että keskusta ei arvojensa takia tekisi hallitusyhteistyötä Halla-ahon kanssa."

9

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niinontosi

      Ottakaapa huomioon että Pääministeri Sipilä ei ole vanhoillislestadiolainen.

      • Kyllä hän on vanhoillislestadiolainen. Hän kuuluu vanhan suunnan vanhoillislestadiolaisiin (Rauhan Sana).


      • tosiuskova

        rahansana-pellet eivät ole oikeita vanhoillislestadiolaisia.


      • seurasetä

        Kyllä lesta on lesta, vaikka sen moneen kertaan voissa paistaisi.


    • lainaus7

      Kopio Persujen foorumista.


      Pohjan_perukoilta
      16.6.2017 22:51

      Sampo Terho on Jussi Halla-ahon vinkkelistä ajatellen kaikkein suurin Saasta, Juudaksen veroinen, mutta vielä enemmän.
      Juudas hirtti sentään itsensä. Terho istuu tällä hetkellä ylväänä istuimella jolla Suuren Saastan ei pitäisi koskaan istua ja tämän lisäksi hän vielä irvailee.

      Lestadiolaistaustainen Juha Sipilä silittää Sampon päätä, mutta oman koiran Paavo Väyrysen kanssa meni jopa niin pitkälle, että vei hänen kuvansakin kellariin.

      Juha Sipilä ei ole vanhoillislestadiolaistaustainen, vaan kuuluu Rauhan sanaan, joka myös on loikkarilahko, kuten Soinikin. Molemmat kutistuivat.

      Suviseurat on tänä vuonna Porissa. Sieltä on myös tuleva presidentti Laura Huhtasaari.

      Voittajat kohtaavat Porissa, jos Luoja suo.

      • keskustelua7

        Toinen samasta paikasta,


        Pohjan_perukoilta
        16.6.2017 22:40

        Jos Timo Soinissa on hitusenkaan uskovaisen vikaa, niin hän tulee julkisesti pyytämään anteeksi Jussi Halla-aholta. Mikään ei kuitenkaan viittaa siihen että Timo Soini olisi uskovainen sydämestään.

        Minusta näyttää siltä että hän on suoraan Saatanasta.

        Mitä teoreettiseen ajatukseen anteeksipyytämisestä tulee, niin sen toteutuessa myös hallitus kaatuisi.


    • Ovela_tämä

      Suomen histoorian paras pääministeri. Hajottaa naapuripuolueen pitääkseen kunnollisen hallituksen pystyssä. Tämä hallitus on sentään saanut jotakin aikaankin. Kuvitelkaa, että meillä olisi Antti Rinteen hallitus. Mitään ei tapahtuisi.

      • 123-4

        Mitä se on saanut aikaan?
        Päätöksiä uusista linjauksista on tehty,,, mutta kaikki peruttu parin viikon jälkeen.

        Ainut konkreettinen teko Häneltä, kun antoi kolmelle lestafirirmalle Kempeleeseen 400- 480 tuhatta euroa sekä Liminkalaiselle saman summan.

        Onko se jotenkin tasapuolista.


    • Läääkäri

      Selvisi Soinin ja Lindströmin sairauslomien syytkin
      Selkäranganpoistoleikkaus ja omatunnon ohitusleikkaus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      26
      3949
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      2019
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      42
      1283
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      77
      1155
    5. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      36
      1097
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1096
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      49
      1007
    8. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      861
    9. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      140
      853
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      56
      833
    Aihe