Miten vessasta kusi jäljet saisi pois?

VessanPuhdistusApua

Kämpän vessassa on edellisen naisasukkaan jäleltä pöntön sisäpuolen etusivusta ihan pinttyneissä kusijäljissä. Ei ole lähtenyt pesemällä pois ja aloin miettimään mitä aineita tässä vois käyttää?

5

381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikä.maksa.paljon

      Kuulin kaverilta tämän vinkin pinttyneen lian ja rasvankin irottamiseen. Ostat grillin puhdistamiseen tarkoitettua suihkutettavaa ainetta.
      Lieden, pesualtaan tai wc-pytyn pintyneet töhnät irtoavat helposti. Tais olla nimeltään Mustangia.

    • Nxx

      Etikka auttaa, melkein heti kaataessa huomaa. Aja vesi ensin pois harjalla. Pari tuntia, on kirkas, reunoihin näin, kaada vessapaperiin.

    • Liemitstississitszki

      Yksi mitä olen käytellyt vessan huuhtomiseen silloin tällöin: suihkuletkulla päästellyt hanasta pyttyyn, että leviää vesi kunnolla ympäriinsä sisäpintaan, ja kun on ämpärissä liotettu pyykkiä entsyymipitoisella pesuainevedellä, jonka pyykinpesuaineessa on laventelin hajua, niin sitten olen rutistanut pyykit ammeen pohjalle ämpäristä ja kaatanut hajustetun pesuveden pyttyyn. Liottamaan vaihteeksi sitäkin vielä. Näin ei tarvitse ostaa erillisiä vessanhajuste- ties mitä kukkasia, ankkoja, palloja, säiliöpatruunoita. Se pesuliemi on aika väkevää tavaraa.

    • pytyn_kuuraus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      102
      6651
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      369
      6221
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3093
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2574
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2225
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1814
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1365
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe