Olenko läski?

Olen 12.v, 163cm pitkä ja painan 64kg, mutta en tiedä onko vielä pakko laihduttaa, ja jos niin miten? Harrastan luistelua ja harkkoja on viidesti viikossa mutta paino nousee tiuhaa tahtia. En tiedä että olenko liian lihava?😪
1180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et ole. Urheilet, olet nuori, älä ajattele tuollaisia:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saakoapua kirjoitti:

Olen 12.v, 163cm pitkä ja painan 64kg, mutta en tiedä onko vielä pakko laihduttaa, ja jos niin miten? Harrastan luistelua ja harkkoja on viidesti viikossa mutta paino nousee tiuhaa tahtia. En tiedä että olenko liian lihava?😪

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu