Kusadasi matkakohteena

Suunnitteilla matka länsirannikolle, Kusadasiin. Onko jollakin kokemuksia paikasta tai Nazarista matkanjärjestäjänä? Aiemmin olen käynyt Marmariksessa, Bodrumissa ja Alanyassa. Tämä alue on tuntematon. Turkkilaiset ovat aina olleet kohteliaita, miten nyt kun tilanne näyttää muuttuneen?
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vihaisia ovat siellä kuin ampiaiset. Matkailijakato on koskenut Kusadasia kaikkein pahiten.
Tämä ilmenee nousseina hintoina sekä huijauksien lisääntymisinä.

Äänestä
  • Kiitos kommentista. Peruutinkin matkani... nautin Suomen vaihtelevasta kesäsäästä ja päätin matkustaa heinäkuussa jonnekin fiksumpaan paikkaan. Onhan tällä pallolla vielä muutama paikka näkemättä. Hyvä kesää kaikille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juhannusaurinko kirjoitti:

Suunnitteilla matka länsirannikolle, Kusadasiin. Onko jollakin kokemuksia paikasta tai Nazarista matkanjärjestäjänä? Aiemmin olen käynyt Marmariksessa, Bodrumissa ja Alanyassa. Tämä alue on tuntematon. Turkkilaiset ovat aina olleet kohteliaita, miten nyt kun tilanne näyttää muuttuneen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu