Mistä tunnistan aikuisen naisen?

Eräs tunnetuimmista aikuisista naisista täyttää huomenna 19.6 70 vuotta. Hän käyttää nimeä Paula. On hyvin säilyneenoloinen ja osaa laulaa.
4108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos tarkoitat Paulakoivuniemeä, hän on ollut viihdealalla 65v, Haliterveiset Paulalle.

Äänestä

Viime vuosisadan alussa norjalainen Henrik Ibsen kirjoitti näytelmän Nukkekoti, jossa nuori Nora kokee irtaantumisen siihen astisesta elätettävästä naisroolista.

Murros naiseudessa on jatkunut, yhä useampi nainen hankkii ammatin, moni
valitsee vapaan seksielämän - avoliiton, tai lapsettomuudenkin rinta rinnan aviosäädyn kanssa,....

Valtio tukee ymmärrettävästä syystä taloudellisesti äitejä, jotka syystä tai toisesta jatkavat vähävaraisina kasvattajina yksinhuoltajuutta.

Niin hyvässä kuin pahassa yhteiskunnan kannalta, jatkuu hajanainen murros sateenkaaren alla! Siitähän valitset näistä, vapautta (aikuisuudessako) korostavista. Ajan ilmiönä löytyy niitäkin nuoria naisia, jotka nähtyään mihin seksin vapauttaminen on miehen kehityksessäjohtanut, valitsevat muslimimiehen määräämisvallan perheessä.

1Äänestä
  • Unohtui mainita, alkuperäiskielestä italia, käännös kuuluu 'kirottu kevät', jonka laulajatar tahtoi muutettavan aikuiseen naiseen.

    1Äänestä

Jos ei muusta niin 18v iästä. Mitä se aikuisuus on, minäkään en ole vielä aikuinen koska lapsettaa vielä. Lapsena haaveili siitä että kasvaisi isoksi ja saisi ostaa korkokengät kuten äidillä oli. Vertauskuva elämän kerroksellisuudesta tuntuu osuvalta, kasvu tapahtuu sisältä ja pinta paksuuntuu halkeilee, kaarnoittuu tuulien tuiverruksissa. Lääkäri sanoi kun olin luomiasioissa vastaanotolla että vanhemmiten ihminen alkaa kaarnoittumaan, luomet alkavat lisääntyä, sekin on perinnöllinen taipumus. Paula on vertauskuvallinen aikuinen nainen ollut jo ties miten kauan, useamman kymmenen vuotta ja jatkaa edelleen luultavasti elämänsä loppuun asti. Minä olen samaa ikäluokkaa mutta näytän enempi luomulta, en käytä raskasta silmämeikkiä enkä värjää hiuksiani koska minulla on upea pitkä tukka luonnonharmain raidoin ruskealla pohjalla, käytän nutturaa.
Joskus poninhäntää toisessa sivussa että hattu mahtuu päähän.
Onnittelut Paulalle ja kaikille aikuisille naisille 🌹😊☀️🍓

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onnea.Paulalle kirjoitti:

Eräs tunnetuimmista aikuisista naisista täyttää huomenna 19.6 70 vuotta. Hän käyttää nimeä Paula. On hyvin säilyneenoloinen ja osaa laulaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu