tapesnake lopetti

jooh, eli se tapesnake on tällä hetkellä suljettu (ei välttämättä lopullisesti) ja en tiedä yhtään koska tulee taas toimintaan ja tässä oon tarroja miettiny jo vuoden ja rahaa säästelly. Nyt sitä rahaa olis mutta eipä saa tarroja. Joten oisko kellään ideaa kuka/mikä tekis näitä custom made tarroja? Mulla on itellä toi Beta RR 50 standard -14 enkä löydä siihen mitään joten jos on tietoa niin kerro toki :)
115705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tmx graphigs tekee sellasii. Toivottavasti auttoi:)

Äänestä
  • joo kävin vilkasemassa sivustoa, ja ei ainakaan suomalainen ollut niin tiiäkkö sitten että tuleeko minkä sorttisia lisä maksuja matkasta suomeen :D Ja pistääkö ne tarrat sitten tulemaan, että ne näkisi vasta kun ne on toimitettu vai laittaako hekin sähköpostiin ensin kuvat (vähän niinkö tapesnake)?

    Äänestä

  • Toimitus maksu on 20€ ja kyllä ne kysyy että onko tämä hyvä ja sillä lain:)

    Äänestä

  • okkei, kiitti avusta.

    Äänestä

  • tosin semmonen vaan mietittää enään, kun tässä betaan mietin ktm maskia ja etulokaria niin siinä kysytään sen lokarin ja ajovalojen tyyppiä niin on vähän hakusessa että minkäs siihe laittaa :D enduro,motocross, supermotard vai sitten se ei sovellettavissa. Joo lopussa oli se missä annetaan tarkemmat ohjeet että sinne ainakin sitten mainitsen sen että maski ja lokari on erit.
    Pitää varmaan englanniksi kirjoittaa ne ohjeet kun on portugalista sitten ne tarrat? :D

    (nimimerkki vaihtuu vähä aina mulla ku en jaksa kirjautua siään :D)

    Äänestä

  • Onko muita paikkoja jotka tekee kyseisiä tarrasarjoja mutta itellä on drac ja en löytänyt tuolta tmx graphics draciin sopivaa (mieluiten suomalainen paikka)

    Äänestä

  • Dracciin menee samat tarrat kun Riejuun (paitsi maski ja etulokari) En usko että on mitään sivuja jotka tekee nimenomaan dracciin tarrasarjoja

    Äänestä

Älä laita mitään siihen enduro, supermotard ja motocross kohtaa ja kun tulee se kohta muuta niin kerro ktm maskista ja loksusta.

Äänestä

Grenzgaenger shopist saa nättei

Äänestä
  • eiku aa ei mitää sul oli viiskymppine

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tarrasarjanmetsästäjä kirjoitti:

jooh, eli se tapesnake on tällä hetkellä suljettu (ei välttämättä lopullisesti) ja en tiedä yhtään koska tulee taas toimintaan ja tässä oon tarroja miettiny jo vuoden ja rahaa säästelly. Nyt sitä rahaa olis mutta eipä saa tarroja. Joten oisko kellään ideaa kuka/mikä tekis näitä custom made tarroja? Mulla on itellä toi Beta RR 50 standard -14 enkä löydä siihen mitään joten jos on tietoa niin kerro toki :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu