Lasinsirpaleet

Näin unta lasinsiruista, lasi oli rikkoutunut ja sain oikean käteni täyteen pieniä lasinsiruja. Poistin ne yksitellen uneni aikana. Minulle ei kuitenkaan jäänyt mitenkään ahdistava olo tuosta unesta. Osaisiko joku tulkita?
1890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Veikkaan että sinulla on puutunut käsi nukkuessa ja sitten se on taas alkanut toimimaan. Itse olen nähnyt unta esim. että joku puree kättä ja sitten herättyäni huomannut että käsi on ollut puuduksissa. Voihan toki olla että lasinsiruilla on joku syvempi merkitys, eikös sitä sanota että sirpaleet tuovat onnea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lasinsirut2017 kirjoitti:

Näin unta lasinsiruista, lasi oli rikkoutunut ja sain oikean käteni täyteen pieniä lasinsiruja. Poistin ne yksitellen uneni aikana. Minulle ei kuitenkaan jäänyt mitenkään ahdistava olo tuosta unesta. Osaisiko joku tulkita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu