Elli - Elisan töykeä asiakaspalvelija

TöykeääKohtelua

Olen kahdesti yrittänyt keskustella Elisan chat aspan kanssa ja molemmilla kerroilla sama nuori Elli-tyttönen. Miksi noin töykeä on laitettu asiakkaita palvelemaan?
Vaikka ihan asiallista asiaa yritin kysyä niin katkaisi vain yhteyden kun ei osannut vastata ja asia jäi kesken. Silloin jos ei tiedä pitää ottaa selvää asioista ja kysyä vaikka esimieheltä.

10

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Svtalandekundservice

      Elisan chat aspaa ei edes hoida Elisa vaan ruotsalainen Senzum AB ja Elli ei välttämättä edes osaa juuri suomea ja kun hätääntyy niin "lyö luurin korvaan" hänen nimensäkään tuskin on Elli vaan joku Margareta, Lisbeth tai Elisabeth.

    • arvuuttaja-

      Olisko Lisbeth Salander sosiaalirajoitteinen

    • Kiinnostus.heräsi

      Niin että mitähän asiaa sitten yritit kysyä?

    • Hei!

      Tosi harmillista kuulla, että chat -palvelussa asiointi ei ole sujunut toivotusti. :( Jos jonkin asian selvitys on jäänyt puolitiehen, laittaisitko meille yksityisviestiä Palstan http://elisa.fi/palstatiimi kautta, niin hoidetaan asia kuntoon? :) Palveluun tulee rekisteröityä ennen viestin lähetystä. Samalla laitamme tietenkin chat -asioinnista myös palautteen eteenpäin.

      Myös muita yhteydenottokanavia löytyy, niistä tietoa täällä: https://elisa.fi/asiakaspalvelu/yhteystiedot/

      Niina / Sometiimi

      • tyytymätön33

        no ei teillä aspanroa ole vain huruuguru


    • samanlainenkokemus

      Kovin on hankala ottaa yhteytta kun asiakaspalvelulla ei ole sähköpostiosoitetta lainkaan ja en kyllä ala minnekään rekisteröitymään.
      Pian vaaditaan jo rekisteröitymään että voi ostaa kaupasta purkin maitoa ;)

      Yritin toisella kertaa kysyä kännykän ostamisesta myymälästä mutta tämä ruotsalainen tyttö ei tuntunut ymmärtävän suomea ja katkaisi kanssa chat-yhteyden

      Toisella kertaa ihmettelin miksi 4G-netin nopeus on pudonnut 40-45 megasta 1-12 megaan samaan aikaan kun Elisa tiedottaa että alueella on 4G yhteyksiä parannettu. Yhteyksien parantaminen romahdutti nopeudet ja kun ennen oli kentänvoimakkuus 4-5/5 niin nyt vain 1/5 ;(

      No onneksi DNA ja Telia tuntuvat pelaavan hyvin jos vaihdan niihin.

    • VAIHTAKAAJOUKOLLA

      Chat-aspaa hoitaa ruotsalainen firma Ruotsista käsin ja hlökunta on ruotsalaisia jotka ei osaa juurikaan suomea. Ne ei ymmärrä mistään mitään vaikka kuinka yrittäisi rautalangasta vääntää. MIKSI näin Elisa???

      Pitää sitten vaihtaa operaattorille jolla on SUOMALAINEN asiakaspalvelu

    • lopettakaaurputus

      Top tykkänään urputtajat.
      Minä olen asioinut Elisan chatissa vaikka ja kuinkamontakertaa,ja AINA,siis luit aivan oikein,AINA on asiointi sujunut kiitettävästi,eikä ole ikinä sattunut mitään Suomenkieltä ymmärtämätöntä Marttia eikä Margareettaa tai Elliä,asiointi on sujunut täysin kiitettävästi ja vastaavat niin täydellisellä Suomenkielellä kun olla ja taitaa.
      Huom,,,en ole Elisalla töissä,ei ole edes Elisan liittymiä,,,vielä,puhelimia ym elektroniikka tuotteita olen kyllä ostanut Elisalta varmaan tuhansilla euroilla.

    • Heippa! Asiakaspalvelu-chattiamme ei ole pyörittämässä mitään toista, ruotsalaista firmaa vaan ihan täällä Elisan asiakaspalvelussa hoidamme myöskin asiakaspalvelu-chatin pyörittämisen. :)

      Noora / Sometiimi

    • huonoapalvelua

      Pötyä. Chattianne pyörittää ruotsalainen Senzum AB joka toimii Ruotsissa ja itsekin olen yrittänyt sen kanssa asioida eikä ole joku Robert tjsp suomea ymmärtänyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      41
      10583
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10142
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7927
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6334
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4922
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      56
      4743
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4076
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      125
      3429
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3147
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      226
      3085
    Aihe