"Verkkokauppa.comissa havaittiin erikoinen ilmiö - lähes kaikki yhtiön myymälöissä ja nettikaupassa myynnissä olleet näytönohjaimet on myyty loppuun lyhyessä ajassa. Todennäköinen syy räjähtäneeseen kysyntään keskikesän juhlan kynnyksellä piilee kryptovaluuttojen arvonnousussa. Tehokkaita näytönohjaimia käytetään kryptovaluuttojen louhintaan. Näytönohjaimia ostetaan jopa suuria määriä kerralla."
Ostin kaksi ja kone olis valmiina, miten Onecoineja voi syöttää, Bitkoneja ja Euroneja jo ruksuttaa n. 50 € päivävauhdilla, Onecoinihan on ainut kryptovaluutta jonka arvo vaan nousee, eli todella haluttu valuutta louhimiseen. Miten toimin.
Helppoa rahaa, vaikkakin kone käy punasena..taitaa sähköä mennä kivasti, 800 w virtalähteen tuuletin humisee voimakkaasti.
https://www.verkkokauppa.com/fi/investors/company-releases/2017/press/2114686
Louhintakoneen voi laittaa nyt laulamaan
8
296
Vastaukset
- HuolestunutLääkärisi
Oon täs kahen vaiheilla. Oot joko epätoivonen coinilainen joka on saanut ahdistuslääkkeistä keskivaikean psykoosin. Tai sitten ironiasi ei vaan aukea kunnolla. Hmm.. taidan epäillä ekaa
- ParruSetäKusettaa
Psykoosia veikkaan, näkee Parruja ja Rutjakkeita kaikkialla.
Hahaa, tässäkin nähdään rujan totaalinen tietämättömyys a) kryptovaluutoista ja b) louhintatekniikoista. Ovathan wahlroosit ja kaiken maailman maajohtajat rujan ohella puhuneet jo vuosikausia tietokonesaleista, joita muka sijaitsee ympäri maailmaa.
Eivät nämä tyypit ymmärrä että louhintaan käytetään aivan omanlaista teknologiaa, ei mitään datacentereitä ja tietokonesaleja, koska sellaisia ei todellakaan tarvita.
Oikeita kryptovaluuttoja louhitaan yksittäisillä erikoistarkoitukseen rakennetuilla koneilla, jotka ovat internetin kautta yhdeydessä hajautettuun lohkoketjuun. Olisi järjetöntä yhden ainoan toimijan investoida suureen määrään kalliita koneita jotka olisivat suljetussa verkossa.
No joo, mutta eihän onecoinia oikeasti louhita, joten edellinen on akateemista spekulointia. Eivätkä coinistit, ruja, wahlroos, maajohtaja ymmärrä edellisestä hölkäsen pölähtävää.
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAUHHAAAAAA
Poijjaat!! Taasen!- OTS1
Helmiä sioille. Sää horjutat coinilaisten uskontoa. Coinuskossa... Coiniserveri louhii itsekseen uutta valuutta ja välillä splittaa. Parru-Parhiala ajelee Ferrarilla uskottavutta lisätäkseen.
- Persvago
Ruja louhii omassa salissa ja laittaa kaikki lohkoketjut omiin taskuihinsa. Turha tulla omalla koneella Ruuan apajille. Louhinut jo kaikki Sofian kiinteistöt itselleen.
- Maanalainenjohtaja
Kai jonkun tarvii ne talot rakentaa.
Ei pelkkä louhiminen riitä. - Eurotmeni
Maanalainenjohtaja kirjoitti:
Kai jonkun tarvii ne talot rakentaa.
Ei pelkkä louhiminen riitä.Manne-Ruja, perusromaani vain louhii, ei rakenna. Mustilaisleiri vaihtaa paikkaa, ovat nyt Dupaissa, Pai,Pai Euroille.
- Mafialle-louhii
PersuRomaani-Akka eilouhi mitää uutta Kryptoa....pazkaa louhii..mafialle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743515
- 463152
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512381Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3442011- 1401759
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161585Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan131461Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?121279- 451204
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii671120