Tämä jakaa kovin mielipiteitä niin ulkonäön kuin terveydenkin osalta.
Länsimaalaisten mielestä ruskettunut iho on kaunis mutta thaikkujen mielestä ei.
Auringosta saa D- vitamiinia ja se on välttämätöntä elimistölle. Tosin tuota vitamiinia saa purkistakin. Suomalaistenkin pitäisi syödä sitä 100 mikrogrammaa päivässä. Etsikääpä tietoa tuosta elämän nektariinista netistä.
Auringon ottajia kovasti varoitellaan sen vaaroista ja kehotetaan käyttämään suojaavia rasvoja. Olen lukenut pullojen kyljistä mitä kaikkia myrkkyjä ne sisältävät.
Nämä tunkeutuvat elimistöön ja aiheuttavat ihosyöpiä. Ennen näitä voiteita ihosyövät olivat hyvin harvinaisia.
Mutta tuumaillaanpa mitä otsikon ajatuksen takana on yksinäisen poikamiehen harhailussa Pattayan melskeessä.
Vitivalkoinen herrasmies on kovin altis kaikenlaisten kauppiaiden sekä palvelujen tarjoajien hyökkäyksille. Huomaavat heti oivallisen kohteen tämän rahamassin kevennykseen.
Ruskettunut herra saa kulkea aika vapaasti.
Ehdotan siis seuraavaa hyväksi kokemaani tapaa:
Hankkikaa kohtuullinen rusketus ilman myrkkyvoiteita. Lisäsuojakilveksi suosittelen monissa liemissä keitetyn baaritytön mukaan ottamista päivittäisiin ulkoaskareisiin.
Näitä vuokrataan edullisesti useissa tienvarsikuppiloissa.
Rusketuksen edut ja haitat.
14
464
Vastaukset
- 82y
Tämä oli selvää tekstiä, mutta mitkä ihmeen ulkoaskareet?
- oletkoKokematon
Kaupassa käyntiin tms.
- 82y
Olen kokematon, anteeksi kysymykseni, siis kaupat kuten Lootus Tesco on ulkona, kiitos.
- puoliruskea
Katoppas, vanha konkari kakskasi on palstalla. Sillä on kokemusta monelta vuosikymmeneltä eikä se koskaan vittuile kenellekään.
Käy nyt useammin! - 82y
Ei homoilulta kerkee
- vaiLootus
82y, kaikki eivät ole kaltaisiasi, siis homoja.
- PattisYökköMaijaPeltonen
vaiLootus kirjoitti:
82y, kaikki eivät ole kaltaisiasi, siis homoja.
Ei se että olen idiootti tarkoita että olen homo.
- EhkäSikaAmalia
Thaimaassa thaiden tavoilla. Edes eläimet eivät viihdy suorassa auringonpaisteessa.
- EhkäMaija
Ja suomessa suomalaisten tavoin kateellisia kaikille.
- Kohtamennääntaas
Thaityttönen oppaana niin elokin on kuin silkkiä vaan.
- AInaniinpiristävää
Jesh! 28x lisää oikeaa sisältöä palstalle
- 28x_
Imekää omaanne
Itse olen noudattanut aloituksessa mainitsemiani ohjeita kun nöösivaiheesta irtauduin. Oppirahani minäkin olen melkein kaikesta maksanut kantapään ja lämiskän kautta.
Todellakin. Kovaksikeitetyn ja kokeneen baaritytön vuokraaminen tulee valkoiselle aloittelevalle Pattaya- kävijälle hyvin edulliseksi. Tämä torpedoi kaikki turhuuksien tarjoajat sekä on silmän- ja sängyn ilona ja aina ihanaisena kainaloisena kanasena.
Kohdelkaa aina tätä kainaloista kanasta kunnioittavasti ja arvostavasti niin saatte rahallenne huikaisevan vastineen.
Toivotan kaikille rehellisille Pattis- faneille riemuisia ja rauhaisan nautinnollisia lomapäiviä!Tuumasin tämän ylösnostoa alkavan syksyn harmauteen.... D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714585Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564131SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613255SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502433Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352339Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131199
