Oktomurske tuhoaa Oktaaviat

Todettu fakta, varokaa oktaavia taavit tuota pelättyä oktomursketta. Tälläkin palstalla linkitettynä kuvat, mitä se saa aikaan skeidamoottoreissa.
4151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oulussa jakohihna kestää 30000km vai mitense meni?

Äänestä
  • Juu, tuo on hyvin, jos tuon 30 tkm kestää siellä.

    Äänestä

Perussyy on nastarenkaiden käyttö. Sellaista teräväsärmäistä kvartsipölyä eivät kestä autojen mekaaniset osat, eikä ihmisten terveys.

Äänestä
  • Nastarenkaita käytetään muuallakin kuin Oulun seudulla.
    On kyllä tutkittu ettei OKTO-murske ole ongelman avain, mutta tutkimuksen on maksanut Outokumpu. Tulisi muussa tapauksessa tehtaalle kalliiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyykkynäinen kirjoitti:

Todettu fakta, varokaa oktaavia taavit tuota pelättyä oktomursketta. Tälläkin palstalla linkitettynä kuvat, mitä se saa aikaan skeidamoottoreissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu