poliisit makaa koko vuoronsa putkassa? Toivottavasti ainakin esimies on sen verran vesimies, että kykenee ajamaan tarvittaessa pakoon, jos pieksämäkeläsiterroristit iskevät.
Vieläkö Suonenjoella
15
692
Vastaukset
- SiisHäh
Siis onko tuollaista tapahtunut? Että vuorossa ollut poliisimies olisi nukkunut työaikana?
- eli-Siis
Varmaan sullakin alkaa käydä aika pitkäksi ja väsyttään kun ei oo mitään mielenkiintoista tai on lorvikatari iskenyt, unihan siinä väkisinkin pukkaa päälle.
Kyllä se poliisikin leipääntyy esim. siitä kun noita mopopäristerliöiden virittelyä ei saada kuriin, turhaa on niiden ratsaus kun vahhemmat eivät edes välitä mitä pojankloppi puuhastelee. - laiskatpoliisit
Kyllä tuo on totta. Suonenjoen poliisia ei kiinnosta työnteko juurikaan.
Ruokatunnilla ajavat poliisiautolla Koskeloon syömään. Joka ikinen päivä.
Matkaa asemalta on reilu 5km suuntaansa. Siinä se maija seisoo ravintolan
pihalla ja odottaa tinanappelja töihin.
Kenelle tällaisesta pitäisi ilmoittaa?
- kesä..mopo
Kyllä ne kuriin saadaan jos annetaan kerralla kunnon sakot ja julistetaan mopo moottoripyöräksi. Mutta miksi näin ei tehdä...mikä siinä oikein mättää.
Ei se saatanan päristely lopu pelkällä huomautuksella. - juujoujoujuu
Ihan hyvä, jos vähän pääsee silmiään lepuuttamaan. Jos on tilanne päällä, niin onpahan ainakin skarpimpi poliisi paikalla, kuin yliväsynyt.
- Huihitto
Ovat ne kamalia nuo mopot ja ne mopopojat.
- toimenmiesaarnio
Ja Jari Aarnio kamala poliisi. Työajalla ei nukkunut, vaan pani narkkihuoraa.
- piirainen_kaupungilta
Diamonds are forever......
Katon perkules umpikännissä vanhoja bondeja, enkä todellakaan mene mihinkään karnevaaleille.
Verikoikettt näyttäää totuuden! - hynysen_jouni
Kyllä on palstan modet homosuvakkeja!!! poistavat aloitetut aiheet, mutta eivät kommentteja!
Eli: palstaa moderoiva henkilö on homosuvakki! - kemerin_orja
Suonenjoen suvakit: haistakaa kaasua!!!!!!!!!!!!!!!!!
En halua mitään muslimia naapurikseni, niin enpä ostakkaan enää mitään kemeristä!!!!!!!!!!!!!!!!! - swedupelle_apina
Carnevalia hallitsee swedupelle apina!!! onko mitään järkeä mennä sinne! tollanen kaljupää swedupelle puoliapina, ei edes oikea apina! laahustaa kadulla runkkaamaan omaan koppiinsa!
- homomuuminholhooja
Minkälainen homomuumi on töissä tehtävässä, jossa pitää moderoida suomi24 suonenjoki palstaa perjantain ja lauantain välisenä yönä klo 2 aikaan? Ei taida olla homomuumilla perhettä saati muuta elämää!
- lokka_oulusta
Palstan moderaattori on homoseksuaali, joka osallistui pride-kulkueeseen lippua heiluttaen. Hän on siis ylpeä ominaisuuksistaan...
- piirainen_kapungilta
Palstan moderaattori paljasti seksulaalisen suuntautumisensa minulle, eikä siinä tietysti mitään pahaa. Kaikkia homoseksuaaleja pitää suvaita. Sekä heidän harrastuksiaan, vaikka ne olisivat perverssejä.
- Virkeejavalpas
Hehehe..... tais carnevaaleilla eräät ottaa muutaman olusen liikaa kun kielen kannat irtosi. Joku muualta tulleita vihaava ja homouttaan väkisin kieltävä tyyppi on eksynyt aiheesta, siis siitä että nukkuvatko Suonenjoen poliisit työaikana......
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie652654Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722243Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut612110Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364021786Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534