Matti matkalla vankilaan, part 2

Jurykakarin

Nyt on jo pahoinpidelty perheessä. Purtu sorneen ja silleen. Kaunko menee, että ryhdytään puukkohippasille?

6

1789

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poavo

      Hitoria toistaa iteään.

    • Munool

      Mitä ?

      • voisentään

        Että kuka ??


    • Anonyymi

      Kuka katsoi Arto Nybergin haastattelun. Sain sellaisen kuynnuntaina ja tänään iltapäivällä TV:stä sain sellaisen kuvan, että Matti ois ollut syytön vankilaan joutuessaan. Kuka sai sen kuvan myös haastattelusta.???Matilla ei ollut kovin helppoa aviossa Mervin kanssa.

    • Anonyymi

      Oliko Matti väärin tuomittu ja istu tuomin jonkun puolesta. Siinä Nybergin haastattelussa tuli, se asia esille pitäisi käydä läpi tuomio uudelleen. Matti ei halunnut Merville pahaa.

      • Anonyymi

        Jospa juu


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      457
      6532
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      180
      3882
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      109
      2521
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2030
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      133
      1405
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1305
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1144
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1095
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1059
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      1003
    Aihe