Keuruulla tänä vuonna?
Oletko ollut juhannuskonferenssissa
Keuruulla
11248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
En päässyt tänä vuonna. Viime vuonna olin. On hienot juhlat.
Täällä Keuruulla on tosiaankin helluntailaisten juhannuskonferenssi.
kuussa samalla Iso Kirja -opiston alueella on Jumalan valtakunnan seurat, ne jotka ennen pidettiin Jämsässä, muttra Jämsässä ei enää ollut riittävästi tilaa kaikille seuravieraille. Helluntailaisille iso kiitos siitä, että olette vuokranneet tilat ja alueet Jumalan valtakunnan työhön.
Parhaillaankin Keuruulla on Jumalan valtakunnan konferenssi. Tuhansia Jeesukseen uskovia on paikalla.
Olikohan Keuruun juhannuskonferenssissa satoja/tuhansia vanhoillislestadiolaisia?
Ei ollut, mutta Jämsän vanhoillislestadiolaiset opistoseurat järjestetään tänä kesänä Keuruun opiston alueella. Helluntailaisuus ja vanhoillislestadiolaisuus ovat ruvenneet yhteistyöhön.
Joutuuko SRK:n pomiot häätämään vieraat henget ensin pois...ai niin SRK-puhujathan kieltävät että armolahjat toimisivat enää kuten oli apostolisella ajalla.
Epäuskoisilla ne ei tietty toimikkaan.
Näinköhän Jumalan Henki suostuu poistumaan Ison Kirjan tanhuvilta,, vaikka sinne tuleekin vanhoillislestadiolaisia?
No sittenhän myöskin vanhoillislestadiolaiset pääsevät maistamaan Jumalan Henkeä.
Helluntailaisille iso kiitos siitä, että olette vuokranneet tilat ja alueet Jumalan valtakunnan työhön.
Miksi Keuruulla teltojen edessä, suuria pyöröpaaleja, mitä tämä kansa pelkää? Ps.91:11. Luuk.4:11. Siis ei varjele!
Kyllä alueella Jumalan varjelusta tarvittiin. Esillä oli paljon uskoontulleita muslimeita, muslimityön johtajia ja myös pariskunta, jolle Jumala on antanut kauan rukoillut avaimen somalikansan sydämeen. Somalit joita Suomessakin on 15 000 - 17 000 tuhatta ovat erittäin kova maaperä kristinuskolle. Arvion mukaan olemassa on vain 1500 somalikristittyä, mutta nyt tämän pariskunnan somaleja on alkanut tulla uskoon.
Ei saatana tykkää että muslimirintama lohkeilee ja jos mikä niin konfferenssi oli suorannainen suuri mahdollisuus iskulle. Ei siinä olisi paljoa heinäpaalit estäneet, jos joku olisi hiippailut räjähdyskassi tai -vyö uumillaan.
Kyllä ihmisellä on velvollisuus käyttää turvajärjestelyjä kohtuuden rajoissa ja sittenkin suurin varjelus on Jumalan kädessä.