Oletko reipas henkinen ulkoilija ja kiinnostunut patikoinnista? Olemme lähdöss Hossaan viikolla 28 retkeilemään. Porukasta yksi joutui perumaan, joten autossa ja mökissä olisi vielä tilaa yhdelle, reippaalle naispuoliselle retkeilijälle.
Me olemme n. 50 v retkeily kaverit, mies ja nainen.
Jos kiinnostuit, niin ota yhteyttä, aikaa on rajoitetusti.
[email protected]
Viikolla 28 Hossaan retkeilemään.
7
462
Vastaukset
Naiselle, miksei miehelle?
Naispuoleinen kaveri on sitä mieltä, että hän haluaa mielummin naisen kolmanneksi, kuin miehen. Ei siinä mitään sen kummempaa syrjintää ole.
- retki-retki
Ja kun lähtöpäivä koittaa, niin oma naisesi sairastuu ihan yllättäen.
No onhan teitä vielä kaksi innokasta retkeilijää, eikun menoksi. - pohjoinenmielessä
Harmi, kun lomani alkaa vasta viikolla 29...Hossa on hieno alue.
- pohjoinenmielessä
antsa50 kirjoitti:
Olisitko muuten ollut innostunut lähtemään. Ainahan asioita voi muutella.
Ainahan uusiin ihmisiin on mukava tutustua. Niin, olen 61 ikäinen mies, näin väärien mielikuvien välttämiseksi. Luonnossa kulkeminen on aina ollut mieleistä. Pitkällä rinkkavaelluksella en ole koskaan ollut, Lapissakin vaellus on rajoittunut päiväretkiin. Omien poikien ollessa pieniä teimme parin yön telttaretkiä, milloin patikoiden, milloin meloen. Viimeiset 8 vuotta olen käynyt Lapissa kerran, pari kesässä.
Joku melontaretki, vaikkapa Ounasjoen itäisiltä latvoilta alas, sopivalla porukalla voisi olla superia muistojen kirjaan. Esim. siten, että 4 hengen porukalla 2 meloo inkkarilla sovitun matkan, ja toiset 2 ajaa auton sovittuun paikkaan. Seuraavana päivänä toiset meloisivat, ja taas auto uuteen kohtauspaikkaan. Viikon aikana ehtisi kulkea 150-250 km:n matkan, upeissa maisemissa, ja hyvässä seurassa... Vain tuo porukka puuttuu...
Toki Hossassakin on kymmenien kilometrien melontareitit,,Kerran meloin Hossasta vuokratulla kajakkiyksiköllä Julman Ölkyn kioskilta alas Hossan vesiin, mutta siitä on jo 20 v. aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291350
- 1211199
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap1021010Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa283899- 113877
- 48755
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi21753- 35744
- 52719
- 49629