2.5.2017 Keskuskartanon pysäköintipaikalla viereisestä ruudusta lähtenyt sininen Peugeot 307 VLY-972 vaurioitti mustaa Ford Focus Trend Vagon IJP-920 autoani. Vahingoittaminen tapahtui klo 15.10. Etsin silminnäkijää. Jos näit tapahtuman, olisitko ystävällinen ja ottaisit yhteyttä: Jyrki Kivistö 358440210530
Onko silminnäkijää?
jyrki.kivisto
12340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitä enää silminnäkijää kyselet jos olet itse nähnyt tapauksen noinkin selvästi kuin yllä kerroit.
Tekijän rekisterinumero sulla tiedossa, ei sit muuta kuin ko. auton omistajan juttusille korvauskysymyksistä keskustelemaan.
Tuskin täältä edes löydät ketään joka muistaisi noita kuukausien takaisia asioita
Katsopas kun auton omistaja onkin Porin poliisin ystävä ja poliisi yrittää epätoivoisesti peitellä naisen tekosia.
Mitä siinä silloin tuo silminnäkijä tilanteen muuttaisi, kolaroijalla olisi edelleen tuo ystävä poliisissa joka edelleen yrittäisi peitellä tapahtunutta, miksi et ottanut tuolloin aikoinaan kuvaa tilanteesta, ei olisi nyt mitään epäselvyyksiä
Mitä sinä nyt minulle kiukuttelet? Kuvat on otettu, tehty rikosilmoitus, kuvat toimitettu poliisille. Poliisi ei tutki asiaa. Oma vakuutusyhtiöni on kiinnostunut mahdollisista silminnäkijöistä, koska kasko-vakuutus ei tässä tilanteessa ole se ensisijainen korvaaja. Minä olen tehnyt kaiken oikein, mutta Porin petollinen komisario haluaa minusta maksajan toisen tekemälle vahingolle. Olenko minä sinunkin mielestäsi jotenkin tästä vastuussa?
"Olenko minä sinunkin mielestäsi jotenkin tästä vastuussa"
pitäähän sulla olla näyttöä tapahtuneesta, olet sinä siinä suhteessa, eikä kukaan kiukuttele, sinä vain et keronut kaikkea oleellista, sinähän se tässä ilmeisesti kiukuttelet, mikään kun ei ole kelvannut vajavaista kerrontaasi huomioiden
yritä nyt siinä jos ei ole taustoja tiedossa
Anna nyt jo olla. Tiesin kyllä etukäteen, ettei täällä saa aikaan asiallista keskustelua. Vittuilu osataan kyllä
Rekisteritunnus IJP-920 ei ole käytössä.
Älä perhana? No tuossa ne kilvet ainakin on mun autossa paikoillaan.
Ajoneuvotunnuksella ei ole verotietoja, onkohan autossa kaikki asiat ihan kunnossa???
Edelleenkin kyselen silminnäkijää alkuperäisessä viestissä kertomalleni tapaukselle. Jos et ole tapausta nähnyt, en tarvitse sinulta muunlaista kommentointia enkä suunsoittoa.
Minä kävisin viiltämässä sekä poliisin, että vakuutusyhtiön edustajan ja kolhijan autoihin pitkiä naarmuja ja unohtaisin koko asian.
Tapaus on ratkennut oikeudenmukaisesti.