vanha rauta

Vanhan raudan taru lopuu...
Ei päässyt velkasaneeraukseen...no kait se johtaja joutuu nyt myymään
Jaguarinsa.
211993
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

ei ole jaguaria näkynyt enää talonsa pihalla, asuu terveyskeskuksen lähellä. kallis okt. liekö talonkin jo myynyt? hahhhhhhhhhhh

Äänestä
  • Tekeekö hyvää..

    Äänestä

Huhu kertoo, että paikalle tulisi Raussin kauppa, joka on niin suosittu Mäntladessa, että laajentaa haminalaisten iloksi. Sielt saap tuoreita lihatsuja kahel nakeil.

Äänestä

Onko tietoa loppuunmyynneistä?

Äänestä
  • Uusi johtaja jatkaa!

    Äänestä

Kuka jatkaa?

Äänestä

Ei se mitään taloja ja autoja joudu myymään...sehän on osake-yhtiö...ja tokkopa M.U. on omaisuuttaan laittanut panteiksi!!!

Äänestä

Onko tämä hyväkin uutinen? VMP!

Äänestä

Tästä keskustelustahan se Haminalaisten henkinen taso näkyy.
Toivottavasti tulevaisuudessa joudutte ne rautakauppatavarat Kouvolasta asti.
Mutta väliäkö sillä, kun vaan joutuu kauppias myymään Jaguaarin...
Olette te siellä urpolassa melkoista porukkaa.

Äänestä
  • kun verot jättää maksamatta joutais kyllä mennä talot ja autot onhan se meiltä kaikilta pois jonkun yksityisen taskuun

    Äänestä

Haminan lippispäät ostaa tokmannilt.......on halpaa ja paskaa mutta mitä välii kun halvalla saa.

Äänestä

Tsemppiä Urpalaiselle! Olet tehnyt hyvää työtä, aina vaan ei kaikki mene niin kuin pitäisi. Et olisi ansainnut tätä! Kiitos monista hyvistä vuosista. Moni haminalainen on surullinen Vanhan Raudan ja sen työntekijöiden puolesta.

Äänestä

Surullista, mutta aikansa kutakin, niin se menee elämässä muutenkin.
Parkon raudasta sitten jatkossa.

Äänestä

juu ja huomattavasti halvemmalla

Äänestä

Pääasia,että kauppias myy Jaguarinsa

Äänestä
  • Ahtaajat ajaa nykyisin jaguarilla köyhän miehen Rolss-Roycella.

    1Äänestä

Yrittäjällä ei riittänyt eväät rautakauppabisneksen pyörittämiseen. Viisas yrittäjä ei tee mahtipontisia virheinvestointeja vaan rakentaa yrityksensä asiakaslähtöisesti. Ei Jaguar ja Rotary lähtöisesti.

Äänestä

Bygmax avaa liikkeen siihen.

Äänestä
  • Tai sitten Rajamarket tai joku muu kiinalaista krääsää myyvä halpahalli

    Äänestä

  • Hyvä jos tulee sellainen kauppa joka kannattaa Haminassa ja kilpailija tokmannille.........

    Äänestä

Yllättävän moni ostaa maalit, sisäkattopaneelit, listat, sekä LVI-tuotteet Prismasta.
Tavaraa saa klo 21.00asti ja hinnat kilpailukykyiset.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vasarat kirjoitti:

Vanhan raudan taru lopuu...
Ei päässyt velkasaneeraukseen...no kait se johtaja joutuu nyt myymään
Jaguarinsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu