Siun Sote sulkee Heinäveden terveyskeskuksen. Voitte jatkossa hakeutua terveyskeskukseen Liperiin, Outokumpuun, Rääkkylään tai Joensuuhun.
Taitaa olla armonlaukaus kituvalle kunnalle.
Miten taipuu ökyisännän selkä nöyräksi kun joutuukin samalle viivalle tavallisten kuolevaisten kanssa.
Mitäs juntit olette mietä?
14
862
Vastaukset 14
- riveistäjääneetkö
Mitkähän ökyisännät, tarkoitatko noita isomahasia ruutupaitakepuja?
- Veljmies
Ikävä lähteä mökiltä Liperiin,jos kyy Kimpansaaressa tökkää...
- BakoLaine
Luulis siulla olevan muitakin murheita kun kyy. Esim. kuka kairaa muijaasi jne.
- Hyvin_männöö
Sipilän Sote puree kepujulleja nilkkaan. Terkkarin loputtua kuolee koko kunta ja koko kunnan sisäpiiri kaatuu ei riitä kunnanvirkoja enää sukulaisille kun käskyttäjät on muualta.
- BakoLaine
Kuolin isku on Heinävedelle!! Suuri työllistäjä.
- juntitjunttuilee
Juntti kepu sotea rakentaa.
- jippijaadei
Mites se lupaus meni? Huoli huomisesta! No nythän se toteutuu! Seuraavissa kepujen iskulause vois olla, Huoli joka päivästä! Sekin toteutuu!! Muistakaahan äänestää taas kepuja ensi vaaleissa niin saahaan loputkin palvelut loppumaan kunnista.
- SuomiKuntoon
Äänestäkää Kepua!
- Pysy_omalla_tontillas
Mistä sitten riittää kaikille kepulaisille ja niiden sukulaisille töitä jos Soteherrat onkin päättäneet, että noin pieni kuntakeskus ei terkkaria ansaitse.
Kepun omat koukerot puree niitä nilkkaan, mites nyt suu pannaan kunnan kepupäättäjät.......palvelut paranee ja valinnanvapaus kasvaa.....voi vapaasti valita meneekö Liperii, Outokumpuun, Polvijärvelle vai peräti Joensuuhun. Kuka sitten vahtii käveleekö työläiset omissa metsissä, on siinä hummeeetille hommia. - Hoh_hoijaa
Aika pässejä ootte.. Ei terveyskeskusta lakkauteta, vaan ympärivuorokautinen hoito. Ottakaa asioista selvää ennen ku avaatte mädäntyneet kitanne.
- Kai_on_mänt
Kyllä nimenomaan terveyskeskus lakkautetaan. 3000 asukaan kunnassa ei kannata pitää mitään terveyskeskusta. SiunSoten lakkautuslistalla on myös terveyskeskuksia taajamista, jossa asuu sen välittömässä läheisyydessä liki 9000 asukasta.
Lisäksi esim. Joensuun rantakylä 18000 asukasta ja näytteenottopiste lakkautettiin.
Nyt kepupampu koettaa peitellä tekemiään päätöksiä äänestäjiltä. - Soonsilleennääs
Äläkääs nyt hulluja puhuko. Se mihkään lakkauteta. Ei pirä mennä asiootten erelle.
- maurimummo
menkee töih in saatanan kommunistit älkää pouhuko paskaa saatanana kommunistit
- kerttuäijä
Älähän kepuhinttari tukehdu sanoihis, ja opettele (pouhuamaan)!..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1701114En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene45753Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27713Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137708- 44669
- 67635
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l203608Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164592Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36590Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52580