Seksikkyys

Enomastamielestä

En koe olevani millään tasolla seksikäs. Olen erittäin runsaanpuoleinen nainen, itsetunto on matala enkä ole muodokas. Olen vain lyhyt ja lihava. Miestä ei haittaa, hänestä olen kiihottava ja seksikäs kaikkine läskeineni, mutta en itse tunne olevani kumpaakaan.

En viitsi ostaa edes seksikkäitä alusvaatteita koska en näytä hyvältä ne yllä. Haluaisin ostaa, mutta mietin että ne ei tee minusta yhtään seksikkäämpää. Viitsinkö edes kokeilla ostaa ja yrittää tuntea olevani seksikäs?

8

332

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JAsmiiinaaaaaa

      Kannattaa ostaa! Alusvaatteet tekee itselle seksikkään olon. Kokeile esimerkiksi korsetteja, sukkanauhoja ja niihin sukkahousut kiinni. Tai korkeavyötäröistä sukkanauha "pidikettä" :)

      • heeheheee

        Sittenhän se ryhävalas näyttääkin verkkoon kiedotulta laardipötköltä..onpa kiihottavaa


    • Neuvotonannettu

      Paremminkin antaisin sellaisen neuvon, että laiduta itsesi 55kg painoiseksi ja kato sitten mikä on tilanne. Se kun tuo ihmisten ylipaino on ihan omasta halustaan hankittua ja kertoo ainoastaan ihmisen laiskuudesta tehä mitään itelleen. Mikä siinä niin kovin viehättää kärsiä huonosta itsetunnosta ja hävetä itseään kesäisin, kun vaatteet vähenee? Sanon vielä kerran, se on täysin oma valinta. Kalorit palaa treenaamalla ja miettimällä ruokavalionsa uudelleen = Syöt vähemmän kuin kulutat --->Sinä laihdut, mutta mitä teet? Sinä vaan tyydyt napostelemaan ja ruikuttamaan ylipainoasi. Yrittäisit jo herätä tähän päivään ja miettimään omaa terveyttäsi, hyvinvointia, elämänhalua, elämänlaatua, tulevaisuuttasi ym.

      • miljajohanna

        "tuo ihmisten ylipaino on ihan omasta halustaan hankittua ja kertoo ainoastaan ihmisen laiskuudesta tehä mitään itelleen."
        "Sinä vaan tyydyt napostelemaan ja ruikuttamaan ylipainoasi."

        Minusta sinulla ei ole oikeutta kirjoittaa noin jos et tunne ihmistä. Mistä tiedät ettei aloittajalla ole sairautta joka estää liikunnan harjoittamisen? Esim. sisarellani on nivelreuma eikä hän voi liikkua kerralla kuin lyhyen matkan. Myös mielenterveydenhäiriöt ja lääkitys siihen voi nostattaa painoa merkittävästi. Lihavuus ei aina ole oma valinta, vaikka se selkeästi sinun mielestäsi on.

        Ja miksi juuri kesällä häpeäminen? Eivät kaikki vähennä vaatteitaan kesällä, jotkut kulkevat yhtälailla kesällä ja syksyllä, keväällä.


    • Jos kerran miehesi pitää sinua seksikkäänä niin ei muuta kuin kauppaan ostamaan niitä seksikkäitä alus vaatteita niin tunnet itsesi paljon seksikkäämpänä ja miehesi himoitsee sinua.

    • Voisit vaikka miehesi kanssa käydä ostoksilla. Kysy häneltä mielipidettä, kun hänen kanssaan valitsette sopivia asuja ja miehesi niistä innostuu, miksi et itsekkin tuntisi uudenlaista seksikkyyttä!

      • xxfggtyy

        Ja lopuksi työnnä löylykauha perseeseen läski


      • itsevain

        Sulla taitaa olla jotain ongelmia ittes tai puolisos kanssa tai vaihtoehtosesti oot itekki isokokonen/joku sun läheises on tai on ollu sairaalloisen lihava jonka takia sun on pakko haukkua täällä muita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      24
      5284
    2. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      47
      3702
    3. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      30
      3429
    4. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      93
      3211
    5. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      41
      3158
    6. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      68
      2631
    7. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      124
      2122
    8. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      54
      2109
    9. Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti

      Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit
      Tv-sarjat
      26
      1347
    10. Listaa syitä mikä

      Estää asioiden eteenpäin menemisen.
      Ikävä
      180
      1227
    Aihe