Absurdia ajatella, että henki(sielu) jäisi kulkemaan maanpäälle!
Kummituksia ei ole
serious
7864
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
täällä on todella paljon,elollisia olentoja joita ihmisen silmät ei näe.
On ääniä joita ihminen ei kuule. Ne on liian korkeita tai liian matalia ääniä.
Niin miksei voi olla semmosia asioita mitä ihminen ei näe?
Absurdia ajatella, että energiaa voisi jotenkin paketoida!
Mun talo on 500 vuotta vanha, asun sveitsissä ja kyllä täällä kummittelee selvästi silloin tällöin, sihen on todistajiakin, mutten minä siitä erikoisesti välitä, joskus huudan, että pidä nyt pääsi kiini, tai ole hiljaa.Se rikkoo tavaroita, ja esiintyy ainoastaan keittiössa ja sen viereisessä koridoorissa.
En pelkää sitä, enkä erikoisesti välitä kohdata kumminkaan.
jaa jaa, taas yksi hömelö.
eiköhän se ole vähän samanlainen asia, että uskooko jeesukseen vai ei. mä ainakin vertaisin sitä siihen.
yhtä vakavia asioita kumpainenkin
Taitaa olla aaveilla ahdasta, jos kaikki jäävät tänne maanpäälle hengailemaan kehon kuoltua!?
Voi varmaan tulla tylsää miljardien vuosien kuluessa? Okei vitsailut sikseen.
Teidän aaveenne saattavat olla ihmisten ajatuksia, sillä ihmisen tietoisuus voi sijaita useammassa paikassa samanaikaisesti. Ihmettelette varmaan miten se on mahdollista? Kvanttimekaniikkan avulla se voidaan teoreettisesti todistaa.
Täällä olisi hyvää luettavaa tietoisuudesta, voittaa normaalit kummitus jutut!:
http://www.helsinki.fi/~ahailika/gradu.htm
toi on jo pelottavaa.. kauheesti tekstiä mielipiteen ja kokemusten takia. jotain molekyyli-fysiikkasysteemipläjäyspamausta.. ei hertsyykkeli teidän kanssa.. ette tietenkään voi uskoa ennen kuin näette/koette/kuulette, mutta ette voi koskaan näkeä/kokea/kuulla noita, jos ette usko siihen.. tulipas taas monimutkanen..