Johon kerätään nimiä häiritsevästä elämäntyylistä. Olen kysellyt naapureilta ja on halukkaita kirjoittamaan nimiä. Ilmeisesti riittää pari kolme allekirjoitus. Kyseessä nuori pari. Lapsesta on lähdössä lastensuojeluun ilmoitusta.
oliko wartaloilla joku kaavake
nyteijätetåtähänasiaa
5187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ota heti huomenaamuna yhteyttä lastensuojeluun, etsi netistä ja kerro asia, vaikka ei sattuis "samanpiirinvirkailija", pääasia, että saat kerrottua huolenaiheen niin asia etenee kyllä hyväänsuuntaan!
Sen jälkeen voitte "todistella" nimmareilla, mutta useilla soskuntädeilä on jo yleensä jotakin tietoa perheestä.
Saat tulostettua WartalotKodit Oy:n sivuilta kohdasta asukkaalle- lomakkeet- ilmoitus häiriöllisestä käyttäytymisestä. Keräät nimet lomakkeelle ja toimitat WK toimistoon.
Taitaapa lomakkeet olla muussakin käytössä, WL ilmineerasi etusivulta alkaen keskiviikkona 05.07.2017 jatkuen sivulle 3 , NIITTYLÄSSÄ SISÄILMAONGELMIA?
Siellä ovat muutamat hysteeriset sosiaalipummit valittaneet. Seuraamus on että kaikki asukkaat joutuvat pihalle.
as,m