Sellainen tilanne, että on eräs mies, jota kohtaan on tunteita. Ollaan juteltu ja näkemisestäkin on ollut puhetta, mutta emme ole vielä nähneet. Minulle ongelmallista on luottaminen, omista asioista avautuminen ja toisen päästäminen lähelle. Siksi en ole vielä halunnut nähdä. Pitäisikö unohtaa koko ihminen ja selvittää omia päänsisäisiä peikkoja vai mitä tässä voi tehdä? On monta kysymystä mielessäni.
Miten eteenpäin
aivanlukossa
9677
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Anna aikaa itsellesi ja tutustukaa ihan rauhassa.
Niin kai on tehtävä.
Jos olisi minulle, sanoisin että unohda;
en kaipaa naista, joka ei kaikista maailman ihmisistä kykene luottamaan minuun!
Ei hänessä ole se vika, että en pysty luottamaan. En pysty oikein kehenkään luottamaan. Huonoja kokemuksia ja kai jotain itsetuntojuttuakin minulla.
Ehkä kannattaisi ensin selvitellä niitä
oman pään sisäisiä ajatuksia ja tunteita jonkun toisen kanssa.
Sen jälkeen askel askeleelta...
laulun sanoin..
Ei siitä tullut mitään. Näin hänet, mutta olin niin lukossa ja varautunut, että lähdin pian pois ja näkeminen jäi lyhyeen. Ehkä ihmissuhdeasiat eivät sovi minulle.
Ei hitto olitko se sä :) onko sulla yskä
Jonku naisen kanssa oli
Ei ole minulla yskää eikä hänellä ollut ketään naista.