Eduskunnassa lähes kaikki SDP:n kansanedustajat loikkasivat hallituksen kelkkaan, kun äänestetiin orjatyön käytöönotosta. Kuntouttava pakkotyö on filatovin aikaansaannos ja nyt mennään astetta pahempaan suuntaan, kun yritysten orjatyölle liputetaan, jopa opposition riveistä. Että semmosia "työväen" puolustajia nämä ovat ei tainnut tulla mieleen, että mitä seurauksia tästä on vielä työpaikkansa säilyttäneiden asemaan kun orjia tulee hoitamaan työt ja yt:t pukkaa vakiväen pihalle.
Hyi hitto mitä kaksnaamasuutta!!!!
Hyi hitto mitä kaksnaamasuutta!!!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
linkki edelliseen
https://demokraatti.fi/rinne-kimpaantui-vasemmistoliiton-lehdelle-sdpn-oikea-kanta-tyoelamakokeiluun-loytyy-valiokunnan-vastalauseesta/
Milloin SDP on ollut työmiehen asialla, koko historian ajan vain polkenut "kellokorttimiestä" suohon. Herätkää kansalaiset, rosvot ovat teidän ruokakupilla jos SDP pääsee valtaan, eivät kaihda mitään , vievät kaiken minkä pystyvät. (vrt Lipponen, Halonen, Rinne, Jaakonsaari, yms.) nämä herrat/rouvat eivät tunne sanaa oikeudenmukaisuus. Vain mulle, mulle ,mulle....
pettyneitä tähän äänestykseen löytyy varmasti lisää.
http://blogit.apu.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/2017/06/28/pettymysta-pukkaa/
Niin ja nyt ovat oppositiossa jolloin voi ajaa vain omaa linjaansa. Miettikääpä sitä jos olisivat hallituksessa jolloin on pakko tehdä kompromisseja.
Eikös lipponenkin kuulunut tuohon vatipää seurueeseen kun suomen tuhon tielle EU:hun kusetti?
Eduskunta on tehnyt hyvän päätöksen työttömät pakkotyöhön sosiaalitukien eteen on tehtävä työtä työelämäkokeilu on hyväksyttävä koko maahan. nyt kokeiluna muutamissa kunnissa
äärioikeisto on ollut aina orjatyön kannalla ja mielipiteet lähellä kansallissosialismin ihannointia ja tämä suuntaus vain leviää!
https://fi.wikipedia.org/wiki/Orjuus
älä koskaan äänestä sdp vihreitä, ja älä koskaan äänestä kepuli-kokoomusta...
näin voit vaikuttaa !!!
Mieleeni juolahti sellainen asia, että tässä voi olla taas myös sitä väestönsiirtopolitiikkaa. Jos asuisit vaikka Siilinjärvellä, niin luultavasti muuttaisit oitis vaikka Lapinlahdelle tai Kuopioon, jos orjuus laajenee yksityisiin firmoihin vain Siilinjärvellä. Näin kunnan työttömyystilasto kaunistuu. Ja se, yllätys yllätys, voidaan nähdä kokeilun 'positiivisena seurauksena'! Ja tuolla tekosyyllä kokeilu laajennetaan koko maahan. Minnekä sitten muutamme?