Elikkä siis mun pappa kuoli syöpään vähän yli kuukaus sitte. Oon nyt viimeset kaks vuotta ollut mummolassa, koska en viihdy kotona ja mummola on 3km päästä kotoo. Tää on ollu mulle ihan sairaan raskasta aikaa, koska oon ollut täällä silloin ku mummolle ilmotettiin, että pappa kuollu saattohoidossa. Mun ei tarvinu tietenkää seuraavana päivänä mennä kouluun. Hautajaiset oli kaks viikkoo sit ja siel kyl itkin paljon. Tällainen teksti tuli nyt kirjotettua tänne ja en oo mikää paras kirjottamaan/artikuloimaan asioita. (:
Pappa kuoli ):
5
740
Vastaukset
- suruaalto
Ikävää, että olet menettänyt pappasi.
Voit jutella papastasi yleensä ja tapahtuneesta mummusi kanssa. Kannattaa jutella myös muiden läheisten kanssa sekä ystävien kanssa.
Suru kestää aikansa ja vähitellen se muuttaa muotoaan. Se on myös aaltoilevaa ja tuntuu välillä suuremmalta ja välillä pienemmältä.
Kannattaa tehdä sellaisia asioita, joista tykkäät. En tiedä, mistä tykkäät, mutta minä liikkuisin paljon luonnossa, lukisin kirjoja, kirjoittaisin päiväkirjaa, valokuvaisin ja tapaisin ystäviäni. Jotkut muut asiat voivat olla sinulle tärkeitä. Voit kokeilla myös uusia asioita. - Edisi
Otan osaa suruusi lapsikulta ❤️❤️ Hyvä kun kirjoitit, kirjoittaminen purkaa mieltä.
- 29052002
Kiitos lohduttavista sanoista<3 tv. keskustelun aloittaja
- PaskapaperiJaTupakka
Otan osaa. Ei kukaa ihmine ansaitse saada syöpää.
- Anonyymi
Se on minä joka kirjoitan myöhään mutta otan osaa.. Mun pappani kuoli eilen aamuyöllä äitini syntymäpäivänä. Mamma itkee ja kaikki itkee. Pelkään sairaasti hautajaisia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584255Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1403723Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti812395Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511897Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085